از سیاست تا دیانت


محمدصالح

مجتهدان مدرن!

می‌دانید که مجتهد انواعی دارد و جدیدترین نوع آن که اخیراٌ باب شده، مجتهد مدرن یا مجتهد فقه نخوانده است! اگر بفرمایید نمی‌شود آن وقت معلوم می‌شود که شما در جریان امور نیستید! این روزها «مجتهد فقه نخوانده» به وفور از در و دیوار می‌ریزد! به عنوان مثال به این نمونه توجه کنید:

1ـ معاون وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی کشور با تأکید بر اینکه موضوع «خیانت در خانواده» و ارتباط زن شوهردار با مردان دیگر از جمله ضرورت‌های سینما است و تصریح کرد که نمی‌توان این موضوع را حذف کرد و به آن نپرداخت! ایشان که در مقام دفاع از نمایش چند فیلم که با موضوع روابط میان زن شوهردار با مردان دیگر و بالعکس سخن می‌گفت مخالفان نمایش چنان فیلم‌هایی را افراد ناآگاه خطاب کرد و به عنوان شاهد مثال به نمایشنامه‌های ویلیام شکسپیر نمایشنامه‌نویس انگلیسی اشاره کرد که چندین بار به موضوع «خیانت در خانواده» پرداخته است و چنین نتیجه گرفت که چون شکسپیر در آثار خود به خیانت پرداخته، لذا ما نیز باید در فیلم‌های سینمایی به این موضوع بپردازیم و نمی‌توان این موضوع را از سینما حذف کرد!

2ـ با وجود اینکه نگاه بدن مردان نامحرم برای زنان حرام است و با توجه به اینکه لباس مردان والیبالیست به صورتی است که آنها نیمه برهنه محسوب می‌شوند، مسئولان کشور اجازه دادند که در مسابقات والیبال میان تیم‌های ایران و ژاپن، زنان و دختران به ورزشگاه آمده و ضمن تماشای مسابقه به بزن و بکوب و رقص و کشف حجاب بپردازند! (تصاویر این فضاحت در اینتر نت موجود است!)

3ـ در هنگام مسابقه فوتبال میان تیم‌های دختران تهران و همدان در ورزشگاه مرغوبکار تهران، مردان تماشاچی، بدون هیچ مشکلی وارد ورزشگاه شده و به تماشای مسابفه فوتبال دختران جوان پرداختند!    

 

نتیجه‌گیری منطقی:

وقتی کسانی پیدا می‌شوند که ضرورت نمایش روابط نامشروع را تجویز می‌کنند، حرام را حلال نموده و به زنان اجازه تماشای مسابقه مردان و به مردان اجازه تماشای مسابقات ورزشی زنان را می‌دهند؛ یعنی برای خود شأن اجتهاد قائلند! یعنی خود را در حلال و حرام صاحب اختیار می‌دانند و اینکه این اتفاقات در یک کشور اسلامی و در یک نظام دینی رخ می‌دهد معنای خاص‌تری دارد!

حاشیه (الف): شاید منشأ این مجتهدان مدرن تفکر همان بنده خدایی باشد که در دفتر کارش در وسط تهران با خانم خبرنگار بی‌حجاب اسپانیایی مصاحبه کرد (اسفند 89) و فیلم مصاحبه‌اش را عالم و آدم دیدند (و لابد هم پسندیدند!)

حاشیه (ب): همان معاون محترم سینمایی وزارت ارشاد در جشنواره فیلم فجر سال 88 در جمع خبرنگاران به صراحت ادعا کرده بود  که ضرورتی ندارد زنان در ملأعام حجاب را رعایت کنند! هر کس دلش خواست رعایت کند و هر کس که دلش نخواست نکند!

حاشیه (نهایی): به نظر شما این جنابان اگر ادعای اجتهاد ندارند پس چه ادعایی دارند؟ فقه نخواندن که دلیل فتوا ندادن نیست! دوستان فقه نخوانده‌اند فتوا که می‌توانند بدهند!

 

سؤال اخلاقی

وقتی که می‌آییم و هزاران دختر و پسر جوان را که در اوج نیاز جنسی‌اند در دانشگاه‌ها کنار هم قرار می‌دهیم و هر کس هم هرجور دلش خواست آرایش و بزک می‌کند و با هر شکل و قیافه‌ای و با هر وضع پوششی در محیط دانشگاه به تبرّج مشغول می‌شود و امکان ازدواج هم فراهم نیست می‌توانیم از جوان‌هایمان توقع عفت و تقوا داشته باشیم؟ کدام انسانی در چنین فضایی می‌تواند در برابر دام‌های شیطان مقاومت کند؟! فرض کنید اگر هر دختر و پسر دانشجو در هر روز فقط یک‌بار به دام شیطان بیافتد آن وقت روزانه حدود 6 میلیون گناه فقط در محدوده دانشگاه‌ها رخ خواهد داد! در چنین وضعیتی توقع دارید برکت و نعمت سراغ ما بیاید و فقر و عسرت و تنگی معیشت از جامعه رخت بربندد؟؟

 

رئیس واقعی صدا و سیما!

آیا می‌دانید رئیس واقعی و اصلی صدا و سیما کیست؟ اگر بفرمایید جناب آقای مهندس فلانی معنی‌اش این است که جسارتاً ملتفت اوضاع نیستید!

ـ رئیس اصلی صدا و سیما برنامه‌سازانی هستند که هر چه بخواهند حرام (از موسیقی مطرب گرفته تا مدل‌های جدید آرایش زن برای نامحرم و بی‌حجابی و ارتباط با نامحرم از نزدیک و...) در محصولات‌شان قرار می‌دهند و بعد از گرفتن صدها میلیون تومان پول بیت‌المال به عنوان حق‌الزحمه، افتخار تماشای دسته‌گل‌هایشان را به خلق‌الله می‌دهند!

ـ حرف اول و آخر را در صدا و سیما کسانی می‌زنند که دل‌هایشان برای «قیصر» و «کیمیایی» تنگ می‌شود، «جدایی نادر از سیمین» عزادارشان کرده، پیوند «شجریان» و «فائقه آتشین» قند در دل‌هایشان آب می‌کند و منتظر نشستن «برف روی کاج‌اند»! روزانه چند مرتبه به سمت «کن» و «اسکار» می‌ایستند و سلام می‌دهند! زیباترین خاطره‌هایشان سینما رفتن در دوران پهلوی است! و در خانه به جای سیمای جمهوری اسلامی، ماهواره تماشا می‌کنند! صدا و سیما و برنامه‌های آن را ملک ‌طلق خود می‌دانند و زمانی بهتر از نیمه شب برای پخش معدود برنامه‌های، دینی و ارزشی نمی‌شناسند! اگر هم زورشان برسد روسری از سر بازیگران و مجریان زن می‌کشند و اذان هم پخش نمی‌کنند!

ـ ریاست واقعی رسانه ملی برعهده آنانی است که تشخیص داده‌اند پخش موسیقی غنایی به قاعده «هر چه طرب‌آورتر بهتر!» برای دنیا و آخرت شنوندگان عزیز و بینندگان گرامی مناسب‌تر است! کسانی که ترجیح می‌دهند حتی یک سرود فاخر یا نیمه فاخر در وصف نبی مکرم اسلام در سازمان‌شان ساخته یا پخش نشود و به جایش ترانه‌های عاشقانه پاپ و جاز و شیش و هشت به سمع و نظر مخاطبان عزیز برسد!

ـ رئیس اصلی صدا و سیما آن مجریان ژیگول، شبه مزلف، تا حدودی جلف و بی‌سوادی‌اند که وقت و بی‌وقت مشغول افاضه از بلندگوی رسانه ملی‌اند! آن هم در حالی که مانند عروسک قشنگ من «قرمز» پوشیده، زیر ابرو برداشته و در «حلق لحیه» السابقون السابقون‌اند! چون خطوط قرمز، اصول، راهبرد و خروجی‌های سازمان به دست و زبان آنها تعیین، جابه‌جا یا تحریف می‌شود! آن هم در حالی که روز به روز عزیزتر می‌شوند! باورتان نمی‌شود در حافظه مبارک‌تان جستجو کنید، برنامه‌های ویژه سال تحویل امسال شبکه‌های رنگارنگ سیما را که یادتان هست!

ـ مدیریت حقیقی سازمان به دست کسانی است که هر روز روش جدیدی برای ترویج بی‌حجابی و بی‌حیایی از طریق مجموعه‌ها و تله‌فیلم‌هایی کشف می‌کنند و رسانه بیت‌المال مسلمین را به آموزشگاه «چگونه بی‌حجاب‌تر از دیروز شویم؟» تبدیل کرده و هر روز یک شیوه برای «پیچاندن حجاب و جلوه‌گری افزون‌تر» به دختران معصوم ملت آموزش می‌دهند!

ـ اشتباه نشود! نگفتیم نیروها و مدیران صدا و سیما این‌جوری‌اند! گفتیم اختیار با چه کسانی است! مدیران مسلمان سازمان معمولاً ماشین امضا هستند و تأمین‌کننده بودجه و امکانات برای کسانی که مدیران واقعی و حقیقی سازمان‌اند!

 

تعبیر خواب و امریکا

ـ اگر در خواب ببیند که با امریکا رابطه برقرار کرده، تعبیرش آن است که به شیوه مکروه خوابیده است! باید بلافاصله برخیزد و مثل آدم بخوابد!

ـ اگر در خواب ببیند که با امریکا مذاکره کرده، نشانه آن است که لقمه حرام خورده! برود و توبه کند!

ـ خواب دیدن مذاکره با امریکا در نیویورک نشانه آن است که یکی سرش کلاه گذاشته! باید برگردد و طرف را پیدا کند و کلاه را هم از سرش بردارد!

ـ آنکه در خواب ببیند که با خانم کلینتون مشغول گفت‌وگو است، باید برود و صدقه بدهد و زن بگیرد!

ـ اگر در خواب دید که به همراه مسئول دفترش مشغول برقراری رابطه با امریکا و دیدار با خانم رایس است، تعبیر آن است که رئیس دفترش از او مهم‌تر شده! باید او را عزل کند یا خودش استعفا بدهد!

 

توصیه‌های ایمنی

1ـ اگر دنیا و آخرت خودتان را دوست دارید با دلتان لجبازی کنید!

2ـ اگر خیر و صلاح فرزندتان را می‌خواهید اجازه ندهید به سینما برود و فیلم‌هایی را که مورد حمایت وزارت ارشاد هستند، ببیند!

3ـ اگر می‌خواهید خانواده و اهل و عیالتان عاقبت بخیر شوند، فیلم‌هایی را که در شبکه خانگی فیلم‌های وزارت ارشاد توزیع می‌شود، نخرید و به خانه نبرید!

4ـ حتی خیال رفتن به کنسرت‌هایی را هم که با مجوز ارشاد برگزار می‌شوند، به مخیله‌تان راه ندهید!

5ـ اگر دوست دارید که بچه‌هاتان ناجور از آب درنیایند، راه ورود نشریات زردی را که مجوز ارشاد بر تارک آنها می‌درخشد، به خانه و کاشانه‌تان ببندید!

ـ توضیح واضحات: اگر احیاناً از دست عزیزان ارشاد در رفت و فیلم یا تئاتر یا... مطلوب و منطبق بر دیانت اجازه ساخت و پخش گرفت، خبرتان می‌کنیم تا بی‌بهره نمانید!

عجالتاً توصیه‌های ایمنی فوق را جدی بگیرید!

ـ تبصره: حتی‌الامکان ندیدن یا کمتر دیدن سیمای جمهوری اسلامی را هم توصیه می‌کنیم! چیز زیادی را از دست نمی‌دهید و اخلاق و فکر و ذهن خود و اهل و عیالتان هم سالم می‌ماند!