ابعاد پنهان لشکرکشی‌های آمریکا به جهان اسلام


عطا بهرامی

بررسی ماهیت لشکرکشی‌های نظامی آمریکا و هم‌پیمانانش نشان می‌دهد که اکثر این جنگ‌ها بر دنیای اسلام متمرکز هستند. از لیبی و غرب افریقا تا افغانستان و پاکستان، با جنگ‌های خانمان‌سوزی که ناتو و آمریکا به راه انداخته‌اند، مستقیماً درگیرند و دنیای اسلام در معرض حمله سربازان غربی است. این حقیقت در مورد کشورهای شرق آسیا مانند اندونزی، فیلیپین، تایلند و سایر کشورهای منطقه نیز که مسلمانان در آنها زیادند، صادق است.

دومین مجموعه کشورهایی که در معرض دخالت‌های آمریکا قرار دارند، کشورهای آمریکای لاتین هستند. کودتاهای پیاپی که با استفاده از سرویس‌های امنیتی غربی طراحی می‌شوند، موجبات سقوط حکومت‌های مردمی در این قاره را فراهم می‌آورند و کارتل‌های مواد مخدر و باندهای قاچاق انسان به پدیده‌هایی عادی در این قاره مصیبت‌زده تبدیل شده‌اند. شاید گفته شود که کشورهای آمریکای لاتین مسلمان نیستند و جنگ غیرمستقیم آمریکا با آنها نقض ادعای نخست است. در این باره توضیحی وجود دارد که راهگشا و روشن‌کننده است.

بحث‌های زیادی در محافل مستقل دانشگاهی درباره ریشه‌های اسلامی بومیان قاره آمریکا مطرح است که با سانسور شدید رسانه‌ای و محافل کارشناسی غربی مواجه شده است. نشانه‌های بسیاری درباره وجود اسلام در این منطقه از قرن‌ها پیش وجود دارد. در میان قبایل سرخ‌پوست همواره رقابت زیادی برای استفاده از نام «مکه» وجود داشته است. برخی از پژوهشگران آمریکایی مانند دکتر «فیلباری» استاد دانشگاه ‌هاروارد آمریکا و دکتر «یوسف مروه» معتقدند که علت این رقابت قبایل سرخ‌پوست برای اطلاق نام مکه بر مناطق خود و همچنین نامگذاری برخی روستاها و کوه‌ها به نام‌هایی مانند «عرفه» دلیل قاطعی بر ریشه‌های اسلامی این اقوام و اشتیاق آنان به زیارت سرزمین‌های مقدس اجدادی و به جا آوردن مناسک حج است.

الحبوشی سردبیر نشریه فرهنگی «مکه» معتقد است: دانشمندان باستان‌شناس آمریکایی، از آثار کشف شده در آمریکای شمالی و نقوشی که نام محمد پیامبرخدا«ص» و برخی از آیات قرآن را در کنار نام‌های مکه و مدینه دربردارند، درشگفتند.

نشریه عربی «الهدی» چاپ نیویورک نیز در این‌باره می‌نویسد: برخی از تاجران ترک‌تبار در مناطق کوهستانی مکزیک قبیله‌ای را یافته‌اند که به زبان عربی تکلم می‌کنند. کوه‌های صعب‌العبور «سیموجوفلد آلنده» محل سکونت این قبیله است.

پژوهشگران مستقل قویاً اعتقاد دارند که خط‌کشی غرب بین خود و مردم آمریکای لاتین به دلیل ریشه‌های اسلامی آنهاست. آنها مردم منطقه را به دلیل ریشه‌های دینی متفاوتی که دارند مجازات می‌کنند.

حسن التریکی مبارز پیر تونسی نیز که چندسالی هم نماینده اتحادیه عرب در آمریکای لاتین بود و چند ماه پیش به طرز مشکوکی در آرژانتین کشته شد، معتقد بود که حرکت کریستف کلمب به سوی قاره جدید آمریکا بی‌ارتباط به سقوط قرناطه (در اندلس) و مهاجران عرب که پیش از کریستف کلمب از شمال آفریقا به این سرزمین (آمریکا) کوچ کرده بودند، نبوده است.

مجله «الشروق العربیه» برزیل گزارش یکی از مسئولان برزیلی را نقل کرده که در آن خطاب به دولت این کشور آمده است: در نقاط بکر و ناشناسی از استان «باهیا»ی برزیل، از گذشته‌های دور مسلمانانی سکنی گزیده‌اند که به نام قبیله «الوفائیین» یا الوفاء شناخته می‌شوند و قرن‌ها پیش وارد برزیل شده‌اند. آنها ذرت، کدو تنبل و میوه ‌کشت می‌کنند، اما محصولاتی ناشناخته نیز دارند که گفته می‌شود از بندر دارالبیضای مغرب پیش از سال 1100 میلادی با خودبه برزیل آورده‌اند.

قتل‌عام عجیب و باورنکردنی مردم بومی آمریکای لاتین که به وسیله صلیبیونی که به وسیله کشیشان رهبری می‌شدند، انجام شد، یک نسل‌کشی تمام عیار از مسلمانان بوده است. به گواه منابع غربی، 100 میلیون نفر در آمریکای شمالی و 80 میلیون نفر در آمریکای جنوبی قتل عام شدند. چه توجیه منطقی برای این کشتارهای جنون‌آمیز وجود دارد؟ رسانه‌ها و محافل دانشگاهی غرب، بومیان را مردمی برهنه و نیزه به دست معرفی کرده‌اند، در حالی که عظمت معماری بناهای بومی منطقه مانند اینکاها با بناهای باشکوه مصر باستان برابری می‌کند. آنها مردم بومی را وحشی معرفی کرده‌اند تا قتل‌عام فجیع خود را توجیه کنند.

 

تکرار تاریخ در خاورمیانه

بیش از یک سال و نیم از انقلاب‌های مردمی خاورمیانه می‌گذرد و بررسی کشورهای درگیر انقلاب نشان می‌دهد که ایالات متحده و سایر قدرت‌های غربی با ابزارهایی پیچیده سعی در حفظ وضعیت برزخ‌گونه تنش و ناآرامی در کشورهای انقلابی دارند. مردم لیبی که با تلفات سنگین انسانی توانستند بر رژیم قذافی غلبه کنند، با آشوب گروه‌های مسلح قبیله‌ای مواجهند که از طرف سیا و ام. آی. سیکس سازماندهی می‌شوند. این کشور در شرایطی توانست انتخابات پارلمانی را برگزار کند که که ناامنی و جنگ در همه جای کشور دیده می‌شود. درحالیکه آمریکایی‌هاتوان اعمال نفوذ مثبت برای ایجاد آرامش را دارند، از توان خود برای جلوگیری از ایجاد ثبات برای حفظ وضعیتی که شرکت‌هایشان بتوانند به‌راحتی تاخت و تاز کنند و مردم به دلیل نزاع‌های داخلی کشته شوند، استفاده می‌کنند. در این هنگامه ناامنی، گروه‌های مسلح مزدور نیز به قتل و کشتار مردم مشغولند.

در بحرین، رژیم دست‌نشانده آل خلیفه با دستور مستقیم کشورهای غربی و با سلاح‌هایی که برای او ارسال می‌شود، بی‌محابا به قتل‌عام مردم مشغول است. در چنین شرایطی، هیلاری کلینتون از روند اصلاحات در بحرین تقدیر می‌کند و کشورهای مخالف را به دلیل داشتن نظام‌های دیکتاتور متهم می‌کند!

10 سال از اشغال افغانستان توسط آمریکا و شرکایش می‌گذرد و افزایش شدید کشت مواد مخدر و نزدیک به 500 هزار کشته و بیش از 2 میلیون زخمی تنها دستاورد اشغال است. افغانستان رئیس‌جمهوری دارد که نمی‌تواند از کابل خارج شود و سربازان آمریکایی به هر خانه‌ای که بخواهند وارد می‌شوند و هر کسی را که بخواهند می‌کشند. جالب اینکه امریکائی‌ها از همان آغاز اشغال افغانستان در سال 2001 پرداخت غرامت به خانواده‌های قربانیان را رد کردند تا هرگونه قیدی را از دست و پای خود بردارند.

در عراق هرگاه نشانه‌های ثبات هویدا می‌شود و احتمال می‌رود که دولت مرکزی بتواند آرامش را به کشور بازگرداند، نیروهای وابسته به آمریکا که با پول عربستان و قطر تجهیز می‌شوند، با بمب‌گذاری و کشتار مردم اوضاع را متشنج می‌کنند. این انفجارها به موجودی مبهم به نام القاعده نسبت داده می‌شوند و بیانیه‌های مربوط به القاعده را گروه‌های یهودی آمریکایی درعراقوپاکستان در اینترنت منتشر می‌کنند.

مصر نیز با کمک «انور سادات» و «حسنی مبارک» بیش از 40 سال تحت سیطره غرب قرار داشت و هنگامی که رژیم وابسته به آمریکا با انقلاب مردم ساقط شد، نظامیان وفادار به نظام سابق که روابط پنهان با پنتاگون و سیا دارند، بیش از 18 ماه انقلاب مردم را در برزخی فرسایشی گرفتار کردند و هنگامی که ناگزیر از اعلام نام فرد پیروز در انتخابات ریاست‌جمهوری شدند، «محمد مرسی» را بدون اختیارات و با یک پارلمان منحل شده به ریاست‌جمهوری پذیرفتند تا به مردم مصر اثبات کنند چه راه طولانی و دشواری را تا پیروزی در پیش رو دارند.

جیمز پتراس نویسنده کتاب پرفروش "قدرت اسرائیل در آمریکا" به‌صراحت می‌نویسد که آمریکایی‌ها می‌خواهند جمعیت دنیا را تا یک میلیارد نفر کاهش دهند. در این طرح کاهش جمعیت، غیر از 500 میلیون سفیدپوست، 500 میلیون از نژادهای شرق آسیا که اطاعت‌پذیری خود را اثبات کرده‌اند، در نظر گرفته شده است. این طرح‌ آشکارا به معنی نسل‌کشی و از بین بردن چند میلیارد انسان است که مسلمانان و فرهنگ‌هایی که با آن قرابت دارند در صف اول قرار گرفته‌اند و مردم آفریقا و آمریکای لاتین را نیز شامل می‌شود.

تمام دنیای اسلام چه مستقیم، چه غیرمستقیم و با ایجاد ناآرامی‌های بی‌پایان، در معرض نسل‌کشی قرار دارند و روزی نیست که هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی و یا گروه‌های مسلح دست پروردۀ سرویس‌های امنیتی آمریکا و انگلیس، مردم پاکستان را به خاک و خون نکشند. حضور نیروهای غربی در دنیای اسلام، عامل جلوگیری از شکل‌گیری دولت‌های مرکزی قوی و ثبات‌بخش است تا از طریق ناامنی‌های عمدی و برنامه‌ریزی شده، زمینه برای کشتار مسلمانان فراهم شود.

 

 

سوتیترها:

1ـ بررسی ماهیت لشکرکشی‌های نظامی آمریکا و هم‌پیمانانش نشان می‌دهد که اکثر این جنگ‌ها بر دنیای اسلام متمرکز هستند و کشورهای آمریکای لاتین هم با کودتاهای پیاپی و کارتل‌های مواد مخدر و باندهای قاچاق انسان که به پدیده‌هائی عادی در این قاره مصیبت‌زده تبدیل شده‌اند، در معرض تهاجم غرب قرار دارند.

2ـ حضور نیروهای غربی در دنیای اسلام، عامل جلوگیری از شکل‌گیری دولت‌های مرکزی قوی و ثبات‌بخش است تا از طریق ناامنی‌های عمدی و برنامه‌ریزی شده، زمینه برای کشتار مسلمانان فراهم شود.