«امام خمینى ثابت و استوار از آغاز تا پایان»


دوازده فروردین‏
آغاز...رسمیت جمهورى اسلامى را به ملت شریف ایران و ملت‏هاى مظلوم تحت فشار ستمگران بومى و اجنبى تبریک مى‏گویم و نجات ملت‏هاى دربند را از خداوند قادر متعال خواستارم. تبریک براى آنکه سالهایى که پشت سرگذاشتیم خصوصاً سال قبل شاهد پیروزى‏هاى عظیم سیاسى، نظامى، اجتماعى، فرهنگى و اقتصادى بوده‏ایم و بحمداللّه تعالى ملت و مجلس و دولت و قوه قضائیه و قشرهاى متعهد روحانى و دانشگاهى با سرافرازى و روسفیدى در نزد خداوند متعال و جهانیان با قامتى افراشته از بوته امتحان پیروزمندانه خارج و امید جهانیان تحت ستم را به اسلام و قدرت معنوى و ظاهرى آن در هر قدم بیش از پیش جلب نموده‏اند و با همه نشیب و فرازها و رجزخوانى‏هاى جهانخواران و ریزه خواران پیوسته به آنان، بر جهانیان ثابت نمودند که «ما النصر الّا من عند اللّه» و «ان تنصروا اللّه ینصرکم و یثبت اقدامکم».
خداوند تعالى عنایات خاصّه غیبیه خود را بر این ملت ستمدیده ارزانى فرمود که در آغاز...سال، کشورى در تمام ابعاد آزاد و مستقل به طور معجزه آسا و پیروزمندانه به حیات انسانى - اسلامى خود امید زایدالوصف بسته است، و از هیچ قدرتى هراس به خود راه نمى‏دهد و دشمن‏هاى نظامى و سیاسى خود را به زانو درآورده است و به طور حیرت‏انگیز با همه فشارهاى گوناگون ابرقدرت‏ها و وابستگان آنان و کمک‏هاى نظامى و تسلیحاتى و تبلیغاتى و مالى فراوان به دشمن اسلام و ایران تاکنون نظام جمهورى اسلامى با عنایت پروردگار از هیچ دولت و ملتى تقاضاى کمک نکرده است و با پشتیبانى ملت و همت جوانان عزیز تمام چرخ‏هاى اقتصادى و نظامى به طور شایسته در مسیر اسلام در حرکت است و اگر انشاء اللّه تعالى ملت و دست اندرکاران نظام اسلامى به همین منوال، یعنى متعهد به اسلام و احکام مقدس آن باشند، هر سال از سال دیگر در تمام ابعاد و مراحل قویتر و سرافرازتر خواهند بود....
همه مى‏دانید و باید بدانیم مادامى که ملت پشتیبان مجلس و دولت و قواى مسلح هستند و دولت و مجلس در خدمت ملت بویژه قشرهاى محروم مى‏باشند، و جلب رضاى خداوند را در این خدمت متقابل، مى‏نمایند، هیچ قدرتى توانائى آسیب رساندن به این نظام مقدّس را ندارد و اگر خداى نخواسته یکى از این دو یا هر دو از خدمت متقابل دست بردارند شکست جمهورى اسلامى و اسلام بزرگ، اگرچه در دراز مدت، حتمى است. بنابراین ترک این خدمت متقابل که به شکست اسلام و جمهورى اسلامى منتهى مى‏شود از بزرگترین گناهان کبیره است که باید از آن اجتناب شود، چنانچه این خدمت از واجبات بزرگ است که باید به آن قیام نمایند. برادران عزیز و خواهران محترم! در این هنگام که ابرقدرت‏ها و قدرت‏ها از هر طرف براى نابودى جمهورى اسلامى و اسلام عزیز برما یورش کرده‏اند، با غفلت از وظیفه و سهل انگارى، دین و دنیاى این ملت مظلوم در خطر است. براى حفظ نوامیس و شرف خود صبر را پیشه کنید و به خاطر بعض کمبودها و گرانى اجناس سستى به خود راه ندهید. گرانفروشان و محتکران بى انصاف گمان نکنند که این ظلم در حال حاضر چون سایر احوال است، امروز این نحو جنایات که ممکن است به شکست جمهورى اسلامى منتهى شود، کوشش در تضعیف اسلام است. اینجانب خوف آن دارم که خداوند قهار بر شما غضب فرماید و خداى نخواسته‏تر و خشک باهم بسوزند و راه گریزى در کار نباشد.«اعوذ باللّه من غضب الحلیم» بهتر است بازاریان محترم که استوانه فعال جمهورى اسلامى مى‏باشند. توطئه این بى انصاف‏ها را که لکه ننگى بر دامان آنان هستند، با تدبیرات عاقلانه خنثى نمایند...
اینجانب در آغاز سال جدید و سالروز رسمیت جمهورى اسلامى انتظار دارم که تمام نهادهاى این جمهورى از مجلس و ارگان‏هاى دولتى و جهاد سازندگى و شوراى نگهبان و شورایعالى قضائى و قضات محترم سراسر کشور و دادستانى‏هاى سطح کشور و قواى مسلح از ارتش و سپاه و بسیج و ژاندارمرى و شهربانى و نیروهاى مردمى و عشایرى«ایّدهم اللّه تعالى» همه و همه کوشش کنند در پیاده کردن احکام اسلام، در افزایش تعهد به ابعاد مختلف این مکتب انسان ساز، در مجاهده در راه حق و ساختن خویش، در اصلاح درون و برون که خود با اصلاح آنان کشور رو به صلاح مى‏رود. (12/1/62) رهنمودهاى مقام معظم رهبرى
اگر همه مسؤولان و دستگاهها همت کنند در 2 یا 3 سال آینده نشانه‏هاى محسوس و شوق آفرین اجراى سیاستهاى کلى اصل 44 آشکار مى‏شود و امیدوارى به آینده روشن کشور افزایش مى‏یابد.
براى افزایش ثروت ملى، باید راه سرمایه گذارى و تولید اقتصادى براى همه مردم هموار شود و نیروهاى جوان تحصیلکرده و مدیران لایق بتوانند در پرتو حمایتهاى دستگاههاى مختلف، طرحهاى بزرگ و ثروت آفرین را اجرا کنند.
آزاد شدن دولت از فعالیتهاى اقتصادى غیر ضرور - باز شدن حقیقى راه براى سرمایه گذارى در عرصه اقتصادى کشور - تکیه بر تعاون و گسترش چتر حمایتى شرکتهاى تعاونى بر روى قشرهاى ضعیف - پرداختن دولت به نقش «حاکمیتى، سیاستگذارى و هدایت» - مشخص شدن چگونگى مصرف درآمدهاى ناشى از واگذارى بنگاههاى دولتى و تأکید بر الزامات دولت در امر واگذارى، اصلى‏ترین و مهمترین اهداف سیاستهاى ابلاغى است.
تولید هر ثروتى به معناى ثروتمند شدن جامعه است و اگر این تولید ثروت با قصد کار خیر، کمک به پیشرفت کشور و کمک به محرومان باشد حسنه نیز محسوب مى‏شود بنابراین نباید اینگونه القاء شود که نظام اسلامى مخالف ثروت و تولید آن است.
مطالعه ابعاد کار، مشورت با افراد صاحبنظر و پرهیز از شتاب زدگى مهم است به هر حال باید روند اجراى سیاستهاى کلى اصل 44 سرعت گیرد و مسؤولان و مدیران بخشهاى مختلف دولت، با جدیت و تدوین برنامه زمان بندى شده، کار را پیگرى کنند. (1/12/1385)
ملت و مسؤولان با تکیه بر عوامل اصلى پیروزى و استمرار انقلاب یعنى «صبر و شکر» مسیر پیروزیها و موفقیتهاى خود را ادامه مى‏دهند.
دولت نهم اولین تجربه تجمیع انتخاباتى را با کمترین مسئله و گفتگو انجام داد و عملکرد موفقى داشت.
دشمن اهمیت بى بدیل مجلس خبرگان را مى‏داند و به همین علت از چند ماه قبل از انتخابات تلاش کرد با انواع روشهاى تبلیغاتى - سیاسى و تهدید و ارعاب، مردم را از شرکت در انتخابات منصرف و دلسرد کند اما ملت مؤمن و هوشیار، گرمتر و گسترده‏تر از انتخابات قبلى خبرگان، در انتخابات آذر شرکت کرد بگونه‏اى که تعداد آراى مجلس خبرگان حتى از انتخابات شوراها بیشتر شد.
به یارى پروردگار، در انتخابات اخیر، از افتراق و جدایى و قهر خبرى نبود و این جزو موفقیتهاى بزرگ کشور ونظام است.
همه مسؤولان کشور، باید ایمان عمیق مردم به نظام را حقیقتاً باور کنند، آن را قدر بدانند و همه تلاش خود را براى حفظ و تقویت این پدیده بسیار ارزشمند و نادر به کار گیرند.
راه حفظ و تقویت حضور مؤمنانه و تعیین کننده مردم در صحنه، پایبندى عملى همه مسؤولان نظام به اسلام عزیز است و اگر مردم در عمل ببینند که مسؤولان و دستگاهها براى خدا کار مى‏کنند حتماً ارتباط ایمانى و قلبى آنان با نظام قویتر خواهد شد.
هیچ وضع فوق العاده‏اى در کشور وجود ندارد چرا که صف آرایى دشمنان در مقابل جمهورى اسلامى در تمامى 28 سال گذشته ادامه داشته و ملت بزرگ و مقتدر ایران در تمامى این سالها به پیروزى رسیده است و امروز هم همینطور خواهد بود.
با وجود تشدید دشمنى‏هاى سلطه گران، جمهورى اسلامى روز به روز قوى‏تر و ریشه‏هاى آن عمیق‏تر شده به گونه‏اى که امروز، نظام اسلامى در مقایسه با 28 سال گذشته، از جهات مختلف در قوى‏ترین جایگاه و موقعیت قرار دارد.
امروز منطق جمهورى اسلامى مقبول‏تر، حجت ما قوى‏تر و نفوذ انقلاب اسلامى در دلهاى مسلمانان بیشتر شده است.
صبر همیشه به معناى تحمل سختى‏ها نیست بلکه به معناى استقامت و ادامه دادن راه است چرا که در غیر اینصورت، هر نقطه توقف، به نقطه تهاجم دشمن تبدیل مى‏شود بنابراین باید با شجاعت، تدبیر و برنامه ریزى، اهداف انقلاب اسلامى و آرمانهاى ملت را پیگیرى کرد.
باید نعمتهاى بزرگى همچون «حاکمیت اسلام، زنده و جذاب بودن شعارهاى امام و انقلاب پس از 28 سال، پرچمدارى جمهورى اسلامى در تبلیغ دین خدا در سراسر جهان و عزت اسلامى ملت ایران» را حقیقتاً شکر گذارى کنیم.
مسؤولان دولت به معناى حقیقى کلمه، شبانه روز در حال مجاهدت هستند و با برنامه ریزى، اقدام و پیگیرى، اهداف نظام و مردم را دنبال مى‏کنند که باید این نعمت را شناخت و قدر دانست.
یکى از مهمترین روشهاى دشمنان، ایجاد تجزیه سیاسى در کشور است به همین علت تلاش مى‏کنند به بهانه‏هاى کوچک، صف بندیهاى بزرگ به وجود آورند و اختلاف سلیقه‏ها را اختلاف در مبنا جلوه دهند که همه باید مراقب این حیله‏ها و روشها باشند.
آنها تلاش مى‏کنند با «فشار،تهمت و تهدید» بزرگنمایى مشکلات و سنگین جلوه دادن هزینه‏هاى ادامه راه، مسؤولان را مردد و حرکت نظام را متوقف کنند اما ملت و مسؤولان ایران به فرموده قرآن، در ادامه راه استقامت مى‏ورزند و با هوشیارى این توطئه را نیز خنثى مى‏کنند.
به یارى پروردگار شیعه و سنى در ایران با هوشیارى و در کمال آرامش و همدلى به زندگى در کنار یکدیگر مشغولند اما فجایع عراق و تبلیغات دشمنان درباره عوامل این کشتارها نشان مى‏دهد که دشمنان خبیث، چه افکار شومى را براى ایجاد تفرقه در جهان اسلام دنبال مى‏کنند آنهم در حالیکه عوامل فجایع و کشتارهاى مردم در عراق، حقیقتاً نه سنى هستند و نه شیعه.
وظیفه اصلى این مجموعه بسیار مهم، تصمیم‏گیرى در روز مبادا است بنابراین نمایندگان خبرگان باید با معرفت، شجاعت و روشن بینى خود را براى ایفاى مسؤولیت خود در آن زمان لازم، آماده کنند. (5/12/1385)
پاورقی ها: