متن کامل پیام مقام معظم رهبرى به سید حسن نصراللّه به مناسبت پیروزى حزب اللّه لبنان‏برادر مجاهد و بسیار عزیز جناب آقاى سید حسن نصراللّه ادام اللّه عمره و عزه و عافیته.
«سلام علیکم بما صبرتم» درود بر شما و بر دیگر برادران و بر یکایک مجاهدان حزب اللّه آنچه شما با جهاد و مقاومت بى‏نظیر خود به امت اسلامى هدیه کرده‏اید از حد توصیف این جانب بالاتر است.
جهاد دلاورانه و مظلومانه شما که نصرت الهى را به شما ارزانى داشت، بار دیگر ثابت کرد که سلاح‏هاى مدرن و مرگبار در برابر ایمان و صبر و اخلاص، ناکارآمد است و ملتى که ایمان و جهاد دارد، مغلوب سیطره قدرتهاى ستمگر نمى‏شود، پیروزى شما پیروزى اسلام بود.
شما توانستید به حول و قوه الهى ثابت کنید که برترى نظامى به ابزار و سلاح و هواپیما و ناو و تانک نیست، به قدرت ایمان و جهاد و فداکارى همراه با عقل و تدبیر است.
شما برترى نظامى خود را بر رژیم صهیونیستى تحمیل کردید، تفوق معنوى خود را در ابعاد منطقه‏اى و جهانى تثبیت نمودید، افسانه ى شکست ناپذیرى و هیبت دروغین ارتش صهیونیست را به سخره گرفتید و آسیب پذیرى رژیم غاصب را به نمایش گذاشتید.
شما به ملتهاى عرب، عزت بخشیدید و توانائیهاى آنان را که دهها سال بوسیله تبلیغات و سیاستهاى استکبارى، انکار شده بود، در صحنه عمل به همه نشان دادید.
آنچه اتفاق افتاد حجتى از سوى خداوند بر همه دولتها و ملتهاى اسلامى و بویژه در منطقه ى خاورمیانه است.
شما بار دیگر مصداق این کلام نورانى قرآن شدید، «قد کان لکم آیة فى فئتین التقتا فئة تقاتل فى سبیل الله و اخرى کافرة یرونهم مثلیهم رأى العین و الله یؤیدّ بنصره من یشاء ان فى ذلک لعبرة لاولى الابصار».
این اولواالابصار، امروز توده‏هاى میلیونى و جوانان غیور و مؤمن در کشورهاى منطقه، و سیاسیون سالم، و زمامداران و رهبران مستقل و خردمندند، جهاد مظلومانه شما، دشمن را افشاء کرد و چهره حقیقى او را به نمایش گذاشت.
کشتار بیرحمانه مردم غیر نظامى، به خاک و خون کشیدن کودکان بیگناه و زنان بى دفاع، حادثه قانا و نظائر متعدد آن، ویرانسازى هزاران خانه و کاشانه و آواره کردن هزاران خانواده، نابود کردن زیرساختهاى بخش مهمى از لبنان، و فجایعى از این قبیل، چهره حقیقى زمامداران آمریکا و برخى دولتهاى اروپائى را در کنار چهره کریه و منفور رژیم صهیونیستى به همه نشان داد.
نشان داد که شعارهاى منافقانه آنان در باب حقوق بشر و آزادى و دموکراسى، چقدر آلوده به دروغ و فریب و رذالت است.
نشان داد که وقتى زمامداران کشورها از رحم و شفقت و منطق و صداقت بیگانه باشند چه فجایعى ممکن است براى جامعه ى انسانیت پیش بیاید.
سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا در دفاعى قلمداد کردن جنایات رژیم صهیونیستى و ادعاهاى خنده آور او درباره پیروز شدن اسرائیل در جنگ لبنان، نمونه ى روشنى از این بیرحمى و شقاوت و بى منطقى را در برابر چشم همه گذاشت. و اما لبنان... و ما ادراک ما لبنان... لبنان به برکت همت و شجاعت مردم خود درخشید.
دشمن به غلط پنداشته بود که با حمله به لبنان ضعیف‏ترین حلقه ى کشورهاى منطقه را هدف قرار مى‏دهد و طرح وهم آلود خاورمیانه دلخواه خود را کلید مى‏زند.
دشمن، یعنى آمریکا اسرائیل، از صبر و هوشمندى و دلاورى ملت لبنان غافل بود، از توانائى بازوان ستبر لبنان غافل بود، از سنت الهى...«کم من فئة قلیلة غلبت فئة کثیرة باذن الله و الله مع الصابرین» غافل بود.
ملت لبنان و جوانان دلاور و سیاستمداران هوشمندش با سیلى سخت خود، او را از این غفلت بیرون آوردند. دشمن اکنون در صدد بریدن این بازوى توانا و کارآمد است، در صدد ایجاد اختلاف میان سیاستمداران است، در صدد پاشیدن ویروس بى صبرى و تردید در مردم است. همه باید در برابر این سمپاشى‏ها بیدار باشند. به حول و قوه الهى شما در خنثى کردن توطئه‏هاى آنان موفق خواهید شد و پیروزى دومى بدست خواهید آورد، انشاءالله.
جهادى که اکنون در این میدان جدید، پیش روى شماست مانند جهاد فداکارانه شما در میدان نظامى، حائز اهمیت و در آن، صبر و توکل و اخلاص و تدبیر، تعیین کننده است.
به شما و دیگر برادران و دلاوران عرصه ى جهاد درود مى‏فرستم و دست و بازوى همه شما را مى‏بوسم. سید على خامنه‏اى - 25.مرداد. 1385
پاورقی ها: