کنفرانس فلسطین در تهران، همایشى براى حمایت از مقاومت‏

نویسنده


نماینده جنبش جهاد اسلامى فلسطین در تهران‏
هنوز یک روز از پایان کار کنفرانس قدس و حمایت از ملت فلسطین در تهران نگذشته بود که استحکامات رژیم صهیونیستى در شهر تل آویو به لرزه در آمد.شهادت‏طلبى به نام «سامر حماد» که بیش از 20 بهار از عمرش نمى‏گذشت، عملیات شهادت طلبانه‏اى را در عمق استحکامات امنیتى رژیم صهیونیستى در تل آویو انجام داد.
حماد از اهالى روستاى برقه در حومه جنین بود، این مبارز شهادت طلب که از اعضاى سرایاالقدس شاخه نظامى جنبش جهاد اسلامى بود، موفق شد در تاریخ 17/4/2006 در مرکز شهر تل آویو عملیات شهادت طلبانه خود را به رغم حضور گسترده نیروهاى امنیتى رژیم صهیونیستى انجام دهد.
عملیاتى که به هلاکت 8 صهیونیست و زخمى شدن بیش از 66 نفر دیگر از آنها منجر شد که حال دو نفر از آنها نیز وخیم اعلام شده است.
این عملیات شهادت طلبانه رهبران سیاسى و فرماندهان نظامى و امنیتى رژیم صهیونیستى را دچار سر درگمى کرد، آنها این عملیات را اوج موفقیت گروه‏هاى مقاومت در ایجاد شکاف در ساختار امنیتى و استراتژى‏هاى نظامى صهیونیستى که از زمان آغاز انتفاضه مسجدالاقصى روز به روز بر وسعت و فراگیرى آن افزوده مى‏شود، توصیف کردند.
قدرت تاثیر گذارى این عملیات شهادت طلبانه به حدى بود که روزنامه انگلیسى ایندپندت شهادت‏طلب مجرى این عملیات را منفجر کننده خاورمیانه توصیف کرده و دیلى تلگراف دیگر روزنامه پرتیراژ انگلیسى از این عملیات بمثابه قرار گرفتن اسرائیل بر لبه تیغ یاد کرد.
این نوع نگاه ما را بر آن مى‏دارد تا این عملیات شهادت طلبانه متهورانه را در چارچوب و جایگاه اصلى آن قرار داده و از این منظر به پرسش هایى که برخى آنرا در مورد عملیات جهادى علیه اشغالگران در فلسطین تکرار مى‏کنند، پاسخ دهیم.
سؤال اول این بودکه چرااین عملیات دراین زمان‏انجام گرفت؟
پاسخ صریح و شفاف، به این سؤال در چند کلمه خلاصه مى‏شود، چرادر این زمانبندى نباشد؟
آیا تغییرى در واقعیت‏هاى ملت فلسطین به وجود آمده است؟
اشغالگران صهیونیست که همچنان سرزمین و وطن ما را در اشغال خویش دارند و روز به روز بر سبعیّت و وحشیگرى‏هاى صهیونیستها علیه ملت فلسطین افزوده مى‏شود، به این امید که بتوانند اراده ملت فلسطین را درهم شکسته و روحیه آنها را در مبارزه و پایدارى جهت آزادى مقدسات و خاک وطنش درهم بکوبند.
صهیونیستها صحنه جنگ علیه ملت فلسطین را به محلى براى آزمایش فرماندهان و متدهاى جنگى و امنیتى خویش مبدل ساخته‏اند به نحوى که از زمان آغاز انتفاضه مسجدالاقصى که قیام مردمى بى دفاع در برابر خودکامگى و ظلم اشغالگران است دشمن صهیونیستى راهبردهاى جنگى و تروریستى جدیدى را علیه این ملت به کار مى‏گیرد.
ابتکاراتى که از زمان اعلام پایان 90 روزه به انتفاضه الاقصى توسط شارون تروریست آغاز و با حمله علیه تمامى زیرساخت‏هاى زندگى روزمره فلسطینیان ادامه دارد.
تا پایان مارس (11 فروردین 1385)ملت فلسطین بیش از 4408 شهید و 44500 مجروح تقدیم انتفاضه کرده است 9400فلسطینى از جمله 120 زن نیز توسط صهیونیستها دستگیر و زندانى شده‏اند. صهیونیستها 76 هزار و 868 جریب از زمین‏هاى فلسطینیان را تخریب و یک میلیون و 355 هزار و 290 اصله درخت را نابود کرده‏اند، این در حالى است که مزدوران رژیم صهیونیستى به بهانه ساخت دیوار حایل 245 هزار و 743 جریب از زمین‏هاى فلسطینیان را نیز مصادره کرده‏اند.
شارون با همراهى فرماندهان خود هر چه در توان داشت براى خفه کردن صداى فلسطینیان به کار بست، تمامى ابزارها و سلاح‏هاى پیشرفته را به کار بست، از جمله انجام ترورهاى کورکورانه از طریق هوا و گلوله باران مناطق مسکونى و حتى اتومبیل‏هاى بمب گذارى شده، این اعمال رژیم صهیونیستى بقدرى گسترده مى‏باشد که انجام این گونه اعمال حتى براى کودکان و مردم عادى فلسطین هم به مسئله‏اى روزمرّه مبدّل شده است چه رسد به مجاهدین.
این البته جداى از سیاست گرسنه نگاه داشتن فلسطینیان و از بین بردن زیرساخت‏هاى اساسى لازم براى یک زندگى بشرى است، صهیونیستها با بستن گذرگاه‏ها و جلوگیرى از ورود کالاهاى ضرورى و اساسى از جمله حتى دارو، از این راهبرد بعنوان اهرم فشارى بر فلسطینیان استفاده مى‏کنند.
در اینجا لازم است مثالى را تنها بعنوان نمونه ذکر کنم.
در استان‏هاى جنین، طولکرم و قلقیلیا در کرانه باخترى 2054 کشاورز فعالیت مى‏کنند که مجموع آنان 13847 نفر مى‏باشند، اکنون 33 هزار و 443 جریب از مجموع زمین هایشان که 45 هزارو 658 جریب است در غرب دیوار حائل قرار گرفته است که ساخت این دیوار عملاً آنها را از رسیدن به زمینهاى خود محروم کرده است، و آنها براى رفتن بر سر زمینهاى خود باید از دروازه هایى که در درون دیوار تعبیه شده و از مراکز ایست و بازرسى صهیونیستها عبور کنند که این کار نیز مستلزم دارا بودن برگه‏هاى عبور از ارتش صهیونیستى است اینجاست که کشاورز فلسطینى مى‏بیند که چگونه درختان زیتون همان قوت روزانه‏اش پژمرده مى‏شوند اما قادر نیست براى آب دادن به آن کارى بکند.
به رغم تمامى تجاوزات و اعمال تروریستى که رهبران رژیم صهیونیستى علیه ملت فلسطین انجام مى‏دهند اما مخزن ایثارگرى، جانفشانى و مقاومت ملت فلسطین پایانى ندارد.
ملت فلسطین نشان داده است که اراده پایان ناپذیرى دارد، این حقیقتى است که صهیونیستها هم خود به آن اعتراف کرده‏اند.
زئیف شیف تحلیلگر امنیتى و استراتژیک معروف مطبوعات صهیونیستى با اذعان به این مسئله در مقاله روز 29 فروردین گذشته یعنى یک روز پس از انجام عملیات تل آویو گفت: واضح است که اسرائیل در خشک کردن منابع تروریسم ناکام بوده است و دلیل آن افزایش افراد داوطلبى است که آماده انجام عملیات انتحارى هستند.
این پایدارى اسطوره‏اى ملت فلسطین مى‏تواند انگیزه بسیار خوبى در میان امت عربى و اسلامى باشد، انگیزه‏اى نشأت گرفته از دین یا وابستگى فرهنگى براى حمایت ملتى که در خط مقدم براى دفاع از مقدساتمان و استقلال میهن هایمان در برابر طرح صهیونیستى و برنامه‏هاى توسعه طلبانه‏اش حضور دارد.
نتایج نشست سران اتحادیه عرب در خارطوم که 8 فروردین برگزار شد براى ملت فلسطین ناامید کننده بود، زیرا به سطح خواسته‏هاى اساسى ملت فلسطین و در حدواندازه استراتژى مورد نیاز براى حمایت و پشتیبانى از مقاومت ملت فلسطین نبود.ملتى که اکنون در معرض شدیدترین انواع تروریسم قراردارد.
در حالى که چنین عملیات تروریستى از سوى اشغالگران صهیونیست علیه ملت فلسطین همه روزه در حال انجام است، کشورهاى عربى در نشست سران خود هیچ موضع اجرایى قابل توجهى براى مقابله با طرح‏هاى یهودى سازى منطقه جلیل، ادامه بیرون راندن فلسطینیان از مناطق مسکونیشان در مناطق 1948، یهودى سازى مسجدالاقصى و ساخت دیوار حائل در اطراف قدس از خود نشان ندادند.
آنها حتى موضع قابل ذکرى در برابر سیاست آمریکایى -اروپایى در گرسنه سازى ملت فلسطین به دلیل انتخابات آزادى که انجام دادند هم از خود نشان ندادند و حاضر نشدند اقدام قابل توجهى در برابر تنبیهى که از سوى آمریکا و اروپا علیه ملت فلسطین به دلیل پشت کردن به اسلو و رهبران سابق تشکیلات خودگردان و فساد ادارى و مالى آن دادند، از خود نشان دهند.
رهبران عرب حتى پاى از آن هم فراتر نهاده و اکنون فشارهاى خود را بر جنبش حماس وارد مى‏آورند و این جنبش را بین دو گزینه وراه برسمیت شناختن اسرائیل یا سرنگونى دولت منتخب از سوى ملت فلسطین از طریق بایکوت منطقه‏اى، مالى سیاسى این دولت قرار داده‏اند.
اما آنچه که باعث دمیدن امید جدیدى در کالبد امت شد و نشان داد که امت اسلامى همچنان شاخص‏هاى زنده بودن را داراست، برگزارى کنفرانس قدس و حمایت از ملت فلسطین بود که در تهران و در روزهاى 25 تا 27 فروردین برگزارشد.
این کنفرانس پارلمانى - مردمى به حق اعلام حمایتى صریح از مقاومت و پشتیبانى از پایدارى حماس در برابر فشارهاى آمریکایى - صهیونیستى - اروپایى و حتى کشورهاى عربى محسوب مى‏شود.
صدها نفر به نمایندگى از احزاب عربى، اسلامى به همراه رهبران گروه‏هاى ملى و مذهبى فلسطینى، رؤساى پارلمان‏ها، مدیران سازمان‏هاى جامعه مدنى در جهان عرب و اسلام و نیز نخبگان از رهبران فکرى، اطلاع رسانى و سیاسى در تهران گردهم آمدند تا یک صدا بگویند اسرائیل از بین خواهد رفت و همانطور که آقاى دکتر احمدى نژاد رئیس جمهورى ایران گفت: درخت خشکیده و به تعفن رفته رژیم صهیونیستى با یک طوفان ریشه کن خواهد شد.
پاورقی ها: