«امام خمینى ثابت و استوار از آغاز تا پایان»


یوم اللّه بیست و دوم بهمن‏
سالروز پیروزى انقلاب عظیم ایران را به مستضعفین جهان و مسلمانان عموماً و ملت شریف و شجاع ایران تبریک عرض مى‏کنم. در چنین روز فرخنده‏اى حق بر باطل و جنود رحمانى بر اولیاء شیطان و حزب اللّه طاغوت و طاغوتیان غلبه نمود و حکومت عدل اسلامى مستقر گردید و دست انتقام حق از آستین ملت رزمنده ایران بیرون آمد و نصرت اعجازآمیز اسلام بر کفر تحقق یافت. در چنین روز مسعودى همبستگى قشرهاى ملت دلیر روزافزون و ارتش و سایر قواى انتظامى وفادارى خود را به اسلام و ایران نشان دادند و میهن خود را از شر طاغوت‏هاى زمان که در رأس آنان دولت آمریکاست رهائى بخشیدند.
درود بر چنین ملت زنده و هوشیار و آفرین بر قواى انتظامى و سپاه پاسداران انقلاب اسلامى. جاوید باد پرچم پرافتخار اللّه اکبر که رمز پیروزى معجزه آساى ملت بزرگ ایران است...
ما گرچه شهداى گرانمایه و جوانان برومندى از دست دادیم و برادران و خواهران معلول و ناقص العضو به جاى گذاشتیم. شهدائى که نور انقلابمان و خواهران و برادران معلولى که سرمایه انقلاب اسلامى ما هستند و از احترام خاصى در میان ملت قدرشناس ما برخوردارند ولى در عوض ملتى بزرگ را نجات دادیم و چنگال گرگان آدمخوار، وحشیان به صورت آدمى را از شریان حیات امتى عظیم الشأن قطع کردیم و با خواست خداوند و اراده مصمم ملت عزیز تا ابد صحنه میهن اسلامى خود را از لوث وجود جنایتکاران بى فرهنگ و خیانتکاران غارتگر پاک و در تحت لواى پربرکت اللّه اکبر براى هم میهنان خود آزادى و استقلال را تأمین نمودیم.
(22/11/58)
روز 22 بهمن روزى بود که ارتش و ملت به هم پیوستند و روزى بود که ارتش از طاغوت به اللّه برگشت و تکبیر و پشتیبانى امت بر طاغوت غلبه کرد و این معنا باید سرمشق ما باشد در تمام زندگى، که اگر یک ملتى همه قشرهایش با هم بودند و یکپارچه بودند هیچ قدرتى نمى‏تواند در مقابل آنها ایستادگى کند و آسیبى به آنها برساند...
در 22 بهمن ثابت شد که ملتى یکپارچه، ملتى که مقصدشان یک مقصد الهى است نه مقصدشان یک مقصد مادى صرفاً و همه‏شان با هم یکصدا هستند، یک مقصد هستند، نمى‏توانند که بر این ملت غلبه کنند و دیدند که ملت غلبه کرد بر همه آنها...
22 بهمن باید سرمشق ما باشد در طول زندگى و براى نسل‏هاى آینده که همه آنها 22 بهمن را که غلبه ایمان بر کفر و اللّه بر طاغوت و اسلام بر کفر بود، باید حفظ کنند و بزرگ بشمارند، بزرگ بشمارند روزى را که خداى تبارک و تعالى به ملت ما منت گذاشت که این ملت را یکپارچه کرد و ملت را غلبه داد.
(24/11/59) رهنمودهاى مقام معظّم رهبرى
عاشورا پیامها و عبرتهایى دارد. عاشورا به ما درس مى‏دهد که براى حفظ دین باید فداکارى کرد. درس مى‏دهد که در راه قرآن باید از همه چیز گذشت. درس مى‏دهد که در میدان نبرد حق و باطل، همه افراد اعم از کوچک و بزرگ، زن و مرد، پیر و جوان، شریف و وضیع و امام و رعیت با هم در یک صف قرار مى‏گیرند. درس مى‏دهد که جبهه دشمن با همه تواناییهاى ظاهرى بسیار آسیب‏پذیر است.
عاشورا به ما درس مى‏دهد که در ماجراى دفاع از دین، بصیرت بیش از چیزهاى دیگر براى انسان لازم است. بى‏بصیرتها بدون اینکه بدانند، فریب مى‏خورند و در جبهه باطل قرار مى‏گیرند چنانکه در جبهه ابن زیاد کسانى بودند که فسّاق و فجّار نبودند ولى از بى‏بصیرتها بودند. اینها درسهاى عاشورا است. البته همین درسها کافى است که یک ملت را از ذلت به عزّت برساند. همین درسها مى‏تواند جبهه کفر و استکبار را شکست بدهد. اینها درسهاى زندگى ساز است.
ما باید بفهمیم چه بلایى بر سر آن جامعه آمده که سر حسین بن على(ع)، آقازاده اول دنیاى اسلام و پسر خلیفه مسلمین على بن ابیطالب(ع)، در همان شهرى که پدر او بر مسند خلافت مى‏نشسته است گردانده شد و آب از آب هم تکان نخورد. ببینیم چگونه از همان شهر افرادى آمدند به کربلا و او و اصحابش را با لب تشنه به شهادت رساندند و حرم امیرالمؤمنین(ع) را به اسارت گرفتند.
دنیاى امروز، دنیاى دروغ، زور، شهوترانى و دنیاى ترجیح ارزشهاى مادى بر ارزشهاى معنوى است. دنیا این است. مخصوص امروز هم نیست. قرنهاست که معنویت در دنیا رو به افول و ضعف بوده است. قدرتمندها تلاش کردند معنویت را از بین ببرند. صاحبان قدرت، پول پرستها و سرمایه دارها یک نظام و بساط مادى در دنیا چیدند که در رأس آن قدرتى مثل قدرت آمریکاست که از همه، دروغگوتر، فریبگرتر، بى اعتناتر نسبت به فضائل انسانى و بى رحم‏تر نسبت به انسانهاست. چنین قدرتى در رأس است و دوستان او هم در مراتب بعد قرار مى‏گیرند. این وضع دنیاست. انقلاب اسلامى یعنى زنده کردن دوباره اسلام، زنده کردن «انّ اکرمکم عنداللّه اتقیکم» و انقلاب آمد تا این بساط و این ترتیب غلط جهانى را بشکند و یک تربیت جدیدى درست کند.
آنچه جامعه ما را فاسد مى‏کند، غرق شدن در شهوات و از دست دادن روح تقوا و فداکارى است. بسیجى باید در وسط میدان باشد تا فضیلتهاى اصلى انقلاب زنده بماند. دشمن از راه اشاعه فرهنگ غلط، فساد و فحشاء سعى مى‏کند جوانهاى ما را از دست ما بگیرد. کارى که از لحاظ فرهنگى دشمن مى‏کند نه تنها یک تهاجم فرهنگى بلکه باید گفت یک شبیخون فرهنگى، یک غارت فرهنگى و یک قتل عام فرهنگى است. امروز دشمن دارد این کار را با ما مى‏کند. چه کسى مى‏تواند از این فضیلتها دفاع کند؟ آن جوان مؤمنى که دل به دنیا و منافع شخصى نبسته است.
پاورقی ها: