«امام خمینى ثابت و استوار از آغاز تا پایان»


اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود
بیت المقدس مال مسلمین و قبله اول مسلمین است.
همه باید بدانند که هدف دولتهاى بزرگ از ایجاد اسرائیل، تنها با اشغال فلسطین پایان نمى‏پذیرد، آنها در این نقشه‏اند که - پناه بر خدا - تمامى کشورهاى عربى را به همان سرنوشت اسرائیل دچار کنند.
ما طرفدار مظلوم هستیم، هر کسى در هر قطبى مظلوم باشد ما طرفدار آنها هستیم، و فلسطینیها مظلوم هستند و اسرائیلیها به آنها ظلم کرده‏اند، از این جهت ما طرفدار آنها هستیم.
ملت مسلمان ایران و هیچ مسلمانى و اصولاً هیچ آزاده‏اى اسرائیل را به رسمیت نمى‏شناسد، و ما همواره حامى برادران فلسطینى و عرب خود خواهیم بود.
دولت غاصب اسرائیل با هدفهایى که دارد، براى اسلام و ممالک مسلمین خطر عظیم دارد.
برادران و خواهران باید بدانند که آمریکا و اسرائیل با اساس اسلام دشمنند.
اسرائیل از نظر اسلام و مسلمین و تمامى موازین بین المللى غاصب و متجاوز است، و ما کمترین اهمال و سستى را در پایان دادن به تجاوزات او جایز نمى‏دانیم.
اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود.
کسانى که از اسرائیل حمایت مى‏کنند باید بدانند که افعى گزنده را در حمایت خود قوى مى‏کنند.
از اسرائیل، این دشمن اسلام و عرب جانبدارى نکنید، که این افعى افسرده اگر دستش برسد بر صغیر و کبیر شما رحم نمى‏کند.
بر همه آزادیخواهان جهان است که با ملت اسلام همصدا شده، تجاوزات غیر انسانى اسرائیل را محکوم نمایند.
من به جمیع دول اسلام، و مسلمین جهان در هرجا هستند اعلام مى‏کنم که ملت عزیز شیعه از اسرائیل و عمال اسرائیل متنفرند، و از دولتهایى که با اسرائیل سازش مى‏کنند متنفر و منزجرند.
تا ملتهاى اسلامى و مستضعفان جهان بر ضد مستکبران جهانى و بچه‏هاى آنان، خصوصاً اسرائیل غاصب قیام نکنند، دست جنایتکار آنان از کشورهاى اسلامى کوتاه نخواهد شد.
اسرائیل غاصب است و هرچه زودتر باید فلسطین را ترک کند. و تنها راه حل این است که برادران فلسطینى هرچه زودتر این ماده فساد را نابود گردانند و ریشه استعمار را در منطقه قطع کنند، تا آرامش به منطقه بازگردد.
این ماده فساد که در قلب ممالک اسلامى، با پشتیبانى دول بزرگ جایگزین شده است و ریشه‏هاى فسادش هر روز ممالک اسلامى را تهدید مى‏کند، باید با همت ممالک اسلامى و ملل بزرگ اسلام ریشه کن شود.
آیا سران قوم نمى‏دانند و ندیده‏اند که مذاکرات سیاسى با سیاستمداران قدرتمند و جنایتکاران تاریخ، قدس و فلسطین و لبنان را نجات نخواهد داد، و هر روز بر جنایات و ستمگریها افزوده خواهد شد.
مسأله قدس یک مسأله شخصى نیست، و یک مسأله مخصوص به یک کشور و یا یک مسأله مخصوص به مسلمین جهان در عصر حاضر نیست، بلکه حادثه‏اى است براى موحدین جهان و مؤمنان اعصار گذشته و حال و آینده.
روز قدس یک روز جهانى است، روزى نیست که فقط اختصاص به "قدس " داشته باشد، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.
من طرفدارى از طرح استقلال اسرائیل و شناسایى او را، براى مسلمانان یک فاجعه و براى دولتهاى اسلامى یک انفجار مى‏دانم.
(کلمات قصار) رهنمودهاى مقام معظّم رهبرى
سلطه‏گران جهانى در راه استفاده عملى ملت ایران از این دستاورد بزرگ علمى، مانع تراشى مى‏کنند اما حرف ملت ایران این است که هیچ کس حق ندارد در مناسبات بین المللى گزینشى عمل کند و برخى ملت‏ها را از حق دستیابى به دانش هسته‏اى محروم نماید.
... حق ملت ایران در استفاده صلح‏آمیز از فناورى هسته‏اى براى ملت‏ها و دولت‏هاى جهان قابل درک است. اما دولت آمریکا و برخى دولت‏هاى اروپایى مثل انگلیس که مناسبات نزدیکى با واشنگتن دارند، با این حق مسلم مردم ایران مخالفت مى‏کنند.
... مسأله ملت ایران با دولت انگلیس، مسأله‏اى قدیمى است و به سوابق عملکرد دولت لندن در ایران باز مى‏گردد، ضمن اینکه امروز هم مقامات انگلیسى بدترین مواضع را در قبال ملت ایران دارند.
... این حرف‏ها مانند حرف‏هاى آمریکایى‏ها درباره حمایت از حقوق بشر، از اساس دروغ است، و همانطور که ادعاهاى آنان درباره دفاع از حقوق بشر در زندانهاى گوانتانامو و ابوغریب و تبعیض قائل شدن در کمک‏رسانى به آسیب دیدگان سیاهپوست طوفان کاترینا و مسائل دیگر در افکار عمومى جهانیان به خوبى روشن شده است.
... همانطور که مسئولان نظام بارها گفته‏اند فعالیت‏هاى ایران براى استفاده از انرژى هسته‏اى، مطلقاً ربطى به سلاح هسته‏اى ندارد و انحرافى از این حرکت علمى صورت نگرفته است. ضمن اینکه ملت پرامید، جوان، انقلابى و پایدار ایران، با این فشارها از حقوق خود در استفاده از فناورى هسته‏اى، صرف نظر نخواهد کرد و زیر بار حرف زور آمریکا و غیر آمریکا نخواهد رفت.
... مخالفت صریح جمهورى اسلامى با سلطه آمریکا آنهم در منطقه بسیار حساس و غنى خاورمیانه، علت اصلى خصومت دولت آمریکا با ایران است.
... آمریکا و صهیونیست‏ها براى جبران این شکست بزرگ (عقب نشینى از غزه)، توطئه‏اى زشت را در جهت عادى سازى روابط کشورهاى اسلامى با رژیم صهیونیستى شروع کردند و به همین علت حضور مردم در روز قدس، امسال اهمیت بیشترى یافته است.
... همه پرسى قانون اساسى(در عراق)، کارى بزرگ و مبارک و کاملاً بر خلاف خواسته‏هاى اشغالگران بود.
... آنچه امروز در عراق از اهمیت فراوانى برخوردار است انتخابات آینده مجلس عراق است که اشغالگران از هم اکنون براى تأثیر گذارى بر آن تلاش مى‏کنند که مردم و گروه‏هاى عراقى باید در این زمینه کاملاً هوشیار باشند.
... دولت (جدید) در خدمت به مردم مصمم است و نباید با طرح مطالبات زودرس، آن راتحت فشار قرار داد بلکه باید ضمن کمک به دولت، فرصت لازم را براى تحقق شعارهاى مطرح شده، ایجاد کرد.
... دولت ما به حمد اللّه تازه نفس و آماده به کار است و آنچه از نزدیک احساس مى‏کنیم مى‏بینیم بطور جدى این برادران آماده هستند وظایفى را که قانون به عهده آنان گذاشته، انجام دهند و شعارهاى مطرح شده را تحقق بخشند. این را احساس مى‏کنم که عازم بر کار و عمل کردن هستند.
... زمان کوتاهى از تشکیل این دولت گذشته ولى انسان مى‏بیند که بعضى در قبال بعضى مسایل پنج سال گذشته، صبر کرده‏اند، در این دوماه بى‏صبرى مى‏کنند و پا بر زمین مى‏کوبند که چرا فلان کار انجام نشد.
... باید دولت را کمک کرد و به کسانى که وسط این گود مشغول چالشها هستند باید مدد داد که کارها را انجام دهند. اگر کوتاهى صورت گیرد، بنده خودم اولین مدعى خواهم بود. اما حالا که اول کار دولت است بخواهیم آنها را پاى میز مطالبه بکشیم، بى انصافى است.
... دشمنان نظام اسلامى همیشه با دولت‏هاى ما مخالف بودند ولو اینکه زبانى اظهار موافقت مى‏کردند ولى امروز زبانى نیز اظهار مخالفت مى‏کنند. آنها ناراحت از این هستند که مردم ما رئیس جمهور خود را انتخاب کرده‏اند. آنها شایعه‏سازى مى‏کنند و متأسفانه در داخل نیز به این شایعات دامن زده مى‏شود، این شایعه پراکنى‏ها مضر است. این شایعات در زمان انتخابات هم داشتند. مثلاً تبلیغ مى‏کردند که مى‏خواهند در پیاده روها دیوار بکشند.
... مردم و مجلس شوراى اسلامى باید به دولت اعتماد کنند تا مسئولان کارها را با دقت، تدبیر و جدیت دنبال کنند و انجام دهند، دولت باید به طور جدى به دنبال انجام کارها باشد، البته جدى بودن، به معناى شتابزدگى نیست.(30/7/1384)
پاورقی ها: