دو میلاد با شکوه‏



20 جمادى الثانى، روز خجسته و مبارکى است، پنج سال پس از بعثت پیامبر خدا صلى اللّه علیه و آله و سلّم بدر امّ خاندان نبوّت و رسالت از افق عصمت درخشید و از ناصیه خاتم، صبح ازل طالع شد، زهراى اطهر، قبله اهل دعا، کعبه اهل همم، مصباح مشکات نبوّت و روح ما بین دو پهلوى پیامبر (ص) محور افلاک امامت، سرچشمه اسراسر حقایق، انسیّه حوراء، معدن صدق و صفا و خیر کثیر(کوثر)، گنجینه علوم و معارف اسلامى، گل خوشبوى پیامبر(ص) شجره طیّبه رسالت، همسر ولى اللّه الاعظم، امّ ابیها، صدّیقه کبرى فاطمه زهرا سلام اللّه علیها چشم به دنیا گشود. تا نسل پدر از او بماند و حامى ولایت و امامت باشد.
و در سال 1320 هجرى قمرى و در روزى که جشن ولادت حضرت زهرا سلام اللّه علیها برگزار مى‏شد نوزادى چشم به جهان گشود که همچون مادرش زهراى اطهر، در برابر طوفان سهمگین حوادث ایستاد و مقاومت کرد و دشمنان را رسوا و مفتضح ساخت.
روح اللّه متولد شد تا براى همیشه زنده و جاوید باشد. هرچند امروز جسمش در میان ما نیست ولى ایده‏ها و اندیشه‏هایش تا ابد باید جاویدان و راهگشا باشد که هست واگر خداى نخواسته امروز ما در تحقق بخشیدن به اهداف والایش قصور یا تقصیرى داشته باشیم نسلهاى آینده آنها را در عمل پیاده خواهند کرد و بر ما نخواهند بخشید، آرى فرزندى از تبار حضرت زهرا متولد شد که استثناى تاریخ، نادره دوران، مشعل فروزان مذهب، سالار قافله آزادگان و پیشاهنگ سالکان طریقت گشت.
او در این روز چشم به جهان گشود و با ولادتش، تاریخى نوین را آغاز کرد. و در مدت کوتاه عمر دنیایى خود، دَینِ خود را به خدایش ادا نمود و از لحظه لحظه عمر پربرکتش، به بهترین وجهى، بهره‏ها برد و بالاترین خدمت ممکن را به اسلام و مسلمین ارائه نمود.
او بود که بى‏محابا و یکّه و تنها در برابر تمام جهانخواران و قدرتمندان ایستاد و ابهت دو ابر قدرت شرق و غرب را درهم شکست.
او بود که ریشه‏هاى انقلاب پربار اسلامى را محکم کرد و آن را از آن همه توطئه‏ها و نقشه‏هاى خائنانه دشمنان، رهانید.
او بود که پرده از چهره تزویر جهانخواران کنار زد و سردمداران نظامهاى فاسد را به ذلّت و خوارى کشاند و هرگز امان نامه کفر و شرک را امضاء نکرد.
او بود که «جنگ فقر و غنا»، «جنگ استضعاف و استکبار» و «جنگ پابرهنه‏ها و مرفهین بى درد» را آغاز کرد و اعلام نمود که این جنگ هرگز تمام شدنى نیست.
او بود که تمام شعارهایش را با عمل محک زد و در اکثر زمینه‏ها به موفقیّت کامل نائل آمد و بقیه را به وارثان اصلى و حقیقى انقلاب واگذار نمود تا با ادامه راهش، همه شعارها تبدیل به عمل شود.
او بود که به فرهنگ دون دنیاى امروز پشت کرد و فرهنگ جدید بر مبناى «اسلام ناب محمّدى» را در جهان پایه‏ریزى نمود.
او بود که هسته‏هاى مقاومت حزب اللّه را در تمام جهان اسلام تشکیل داد و خواب را از دیدگان سرسپردگان و اذناب استعمار گرفت و فرعونیان و طاغوتیان را به هراس و وحشت افکند.
او بود که از هیچ کس و از هیچ چیز جز خداى بزرگ نمى‏ترسید و سرزنش سرزنش کنندگان او را از «انجام وظیفه» منع نمى‏کرد و آنى دست از مبارزه و نبرد علیه فساد و فحشاء سرمایه دارى غرب و پوچى تجاوز کمونیسم شرق نکشید و شعار «نه شرقى، نه غربى» را یکى از اصول تغییرناپذیر انقلاب اسلامى دانست و تخلف از آن را نابخشودنى اعلام کرد.
به هر حال او یک فرد نبود که یک امت بزرگ بود، او جامع تمام خصال و صفات انسانى و اسلامى چون شجاعت، شهامت، قناعت، شکیبائى، پارسائى، وارستگى و از همه بارزتر، احساس مسئولیت در برابر توده‏ها و محرومین بود که در قلوب دلباختگان و عاشقانش تا قیام قیامت، زنده و پایدار خواهد ماند و برما است که اگر خواهان عزّت دنیا و آخرتیم، از این قافله عاشقان عقب نمانیم.
از این روى جا دارد اگر این روز با برکت را که مصادف با ولادت او و جدّه اطهرش حضرت زهرا سلام اللّه علیها است، جشن بگیریم و به تمام پیروان و ارادتمندانش بویژه مقام معظم رهبرى و ملت سرفراز و متعهد ایران و هسته‏هاى حزب اللّه در سراسر جهان، تبریک و تهنیت عرض نموده، نام و یاد و راهش را گرامى بداریم.
با هم مصادف است دو میلاد باشکوه‏
زین اتفاق، غرق نشاط است روزگار
میلاد عصمت حق و میلاد روح حق‏
یعنى خمینى آیت محبوب کردگار
از این خجسته مادر و فرزند راد او
دنیا و دین و داد بود غرق افتخار
باشد چو مادر، این پسر آزاده و دلیر
با دستگاه ظلم و ستم نیست سازگار
جاوید باد نام خمینى به لوح دهر
همواره باد جلوه این مهر، برقرار
(این شعر در سال 1344 سروده شده و همراه با تصویرى از حضرت امام (ره) بر در و دیوار بعضى از مساجد و مدارس طلاب حوزه علمیه قم نصب شده بود).



پاورقی ها: