ارزشها در کلام شهیدان
((این وصیت نامه ها انسان را مى لرزاند و بیدار مى کند))
(امام خمینى(ره))
انقلاب اسلامى و حفاظت از آن


((برادران و خواهران و اى کسانى که صداى مرا مى شنوید قدر این انقلاب را که زمینه ساز انقلاب حضرت مهدى(ع) مى باشد بدانید. دوستان و آشنایان و همکاران عزیزم به راه پاک روح الله ایمان داشته باشید و با وحدت بیش تر در راه اهداف جمهورى اسلامى پیش روید.))
(سرباز شهید ابوالفضل امین زاده از: دامغان)

((ما فرزندان این مکتب (اسلام) که آرزوى شهادت را در دل خود پرورانده بودیم با انقلاب اسلامى و استقرار نظام جمهورى اسلامى به رهبرى امام خمینى که پرچمدار همان انقلاب حسین(ع) است شعار گذشته را به شعور مبدل ساخته تا به این امید که جنگ به افرازى اسلام و انقلاب تمام شود.))
(بسیجى شهید حیدر هراسانى از: دامغان)

((دوستان چه بخواهیم چه نخواهیم مسئولیت انقلاب بر دوش ماست. اگر در اثر سستى و کاهلى, انقلاب ضربه بخورد, گویى به اسلام ضربه خورده است.
شاید بعضى ها بگویند این انقلاب براى ما چه کرده است. آن ها شاید نمى دانند خداوند که یکى از بزرگ ترین موهبت ها را به وسیله این انقلاب به ما ارزانى داشته است و آن سربلندى یک ملت و استقلال و آزادى اوست.))
(بسیجى شهید حمید علامه زاده از: تهران)

((... مبادا از اطاعت رهبر و دفاع از انقلاب دست بردارید که خداوند امانتى را که به شما داده است پس خواهد گرفت و همان که امام فرمود:
((این انقلاب احتیاج به چنین جوان هایى دارد تا از آن حفظ و حراست کنند)) و شما نباید نگران باشید از این که فرزندانتان را در راه انقلاب داده اید بلکه باید افتخار کنید که مى کنید.))
(دانشجوى شهید میرحسین اعتصامى از: مشهد)

((نهال انقلاب اسلامى براى رشد احتیاج به جانفشانى دارد. پس بر ملت مسلمان ایران است که به پیام هل من ناصر ینصرنى امام لبیک بگوید و با جهاد خود, از نهال انقلاب مراقبت کند.))
(کارگر شهید على اکبر صالحى از: خوراسگان)

((پدرجان, مادرجان, این انقلاب, انقلابى است خدایى, و ما باید باور داشته باشیم که خداوند و امام زمان بر این مملکت نظر دارند و رهبر این انقلاب که امام خمینى است و فرزند پاک پیامبر اسلام است ما را به سوى همان راهى که خداوند گفته راه مستقیم است هدایت مى کند.))
(کارمند شهید محمود پورصالح کچومثقالى از: تهران)

((خانواده گرامى, به هوش باشید که اسلام ان شإالله شکست نخورد و فقط به یاد خدا باشیم که ((إلا بذکر الله تطمئن القلوب)) فقط با یاد خدا اطمینان قلب حاصل مى شود. امیدوارم که این انقلاب یک انقلاب جهانى بشود و مقدمه اى براى ظهور حضرت بقیه الله ارواحنا له الفدإ باشد.))
((پارچه فروش) بازارى شهید رضا مصلحى باریان از: تهران)

((برادران و خواهران از کمک به امام و انقلاب خوددارى نکنید چون راه امام, راه انبیإ و خداوند کریم مى باشد.))
(گروهبان دوم شهید محمد على حیدرى از: زابل)

((اگر این انقلاب شکست بخورد, خون هزاران شهید پایمال مى شود و ذلت ها و خوارىهاى زیادى بر ما وارد مى شود. بیائید خدمتگزار انقلاب باشید! چرا خود را طلبکار مى دانید؟ اگر دست انقلاب را نمى گیرید لااقل به آن ضربه نزنید.))
(دانشجوى شهید اصغر جان نثارى از: اصفهان)

((مسئولیت زمانى و مکانى خود را کاملا حس کرده و در تثبیت این انقلاب که ثمره خون شهداى اسلام است در حد توانتان کوشا باشید.))
( خیاط شهید محمد حسن آذرى از: دامغان)

((خدایا انقلاب ما تحولى است به اراده تو و با بازوى شلاق خورده ها, پابرهنه ها, در راه مانده ها و یتیم ها و اینها امروز این انقلاب را پاس مى دارند.))
(دانشجوى شهید احمد رشیدپور از: دزفول)

((از شما دانشجویان پیرو خط امام و حزب الله مى خواهیم که با کوشش و فعالیت هاى بى دریغ خود هیچ گونه راه نفوذى براى ضد انقلاب در این مکان نگذارید.))
(دانشجوى شهید پرویز زکوى از: باغملک)

((منافقان و ضدانقلابیون داخلى که مزدور بى مزد قدرت هاى جهانى هستند مى خواهند که با اشاعه فساد و فحشإ در جامعه اسلامى ما جوانان را با مسائل زودگذر مشغول کرده و خون پاک شهدإ را که براى اصلاح جامعه شهید شده اند پایمال کنند.))
(دانشجوى شهید هوشنگ (مهدى) شاهدى از: بهبهان)
پاورقی ها: