دیدگاه سیاسى آقاى کوهن! فریب تا کى؟


طى مدتى که حملات موشکى امریکا و انگلیس به خاک عراق جریان داشت, موشکى به عراق پرتاب شد که عبارت توهینآمیز ((این هدیه رمضان براى شما)) بر روى آن نوشته شده بود. به دنبال آن وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) اعلام کرد که از این مسإله واقعا متإسف است و ((کنت بیکن)) سخنگوى پنتاگون نیز در اطلاعیه اى اعلام کرد که این حادثه یک استثناى بسیار نادر است که به هیچ وجه بازتاب سیاست و ارزش هاى امریکایى نیست.
در این اطلاعیه هم چنین آمده است: ((امریکا عمیقا به اسلام احترام مى گذارد. ما به خاطر روابط خوبى که با ملت هاى عرب و مسلمان داریم, بسیار خوشحالیم و از آنان قدردانى مى کنیم و آن چه که مسلمانان امریکایى براى ارتش و کشور ما به ارمغان آورده اند, براى ما بسیار ارزشمند است.))
در پاسخ به این اطلاعیه چند نکته اى را جهت یادآورى, به آقاى ((ویلیام کوهن)) وزیر دفاع امریکا گوشزد مى کنیم باشد تا کاخ سفید نشینان بیش از این ملت هاى مسلمان را چون خود, فراموش کار و احمق فرض نکنند.
آقاى کوهن! خدا ببخشد, این چه حرفى است؟ ما که مى دانیم رهبران امریکا عمیقا به اسلام احترام مى گذارند. دیگر نیازى به توضیح نبود. ما مى دانیم که شما با ملت هاى عرب و اسلامى چه روابط خوبى دارید!
قرارداد ((واى پلانتیشن)) هنوز از خاطره ها نرفته است. ملت فلسطین چه زیبا با این قرارداد برخورد کرد. ما که مى دانیم عامل اصلى انعقاد این پیمان, امریکا بود و به خاطر روابط خوبى که با ملت هاى عرب و مسلمان داشت, تنها چیزى که در این قرارداد رعایت نشده, حقوق ملت عرب و مسلمان فلسطین است.
آقاى کوهن! ما عمق احترام شما را به اسلام در جنگ چند ساله بوسنى به خوبى احساس کردیم! زمانى که صرب ها در سایه سکوت آشکار و پنهان شما, شهرهاى مسلمان نشین را ویران, مردان را تیرباران و شکم زنان مسلمان را مى دریدند و آن ها را در گورهاى دسته جمعى دفن مى کردند, این علاقه و احترام شما به خوبى نمایان بود. چند هزار کشته جنگ بوسنى نیز از احترام عمیق شما نسبت به مسلمانان حکایت دارد.
آقاى کوهن! در ماجراى جنگ ((کوزوو)) از دخالت ها و اهداف پنهان کشور شما, آگاهیم. به همین دلیل فاجعه کشتار مسلمانان در ((کوزوو)) را به حساب همان احترام عمیق شما مى گذاریم.
آقاى کوهن! ما علاقه شما به مقدسات مسلمانان را زمانى احساس کردیم که شما حمایت هاى بى شائبه خود را نسبت به نویسنده کتاب موهن آیات شیطانى اعلام کردید و با انواع ترفندها سعى کردید فردى را که به اصلى ترین مقدسات مسلمانان توهین نموده است, فردى موجه و محقق جلوه دهید. و در مقابل ایران را که به خاطر دفاع از ارزش ها و مقدسات مسلمانان سینه سپر کرده, چهره اى تروریست و ضد حقوق بشر معرفى نمایید.
آقاى کوهن! هنوز از محاکمه و محکوم شدن ((روژه گارودى)) نویسنده مسلمان فرانسوى بیش تر از چند روزى نگذشته است. جرم او, تنها نوشتن دو کتاب علیه پدیده صهیونیسم و معرفى چهره واقعى رژیم اسرائیل بود. و چه خوب از حمایت هاى بى دریغ شما بهره مند شد.
آقاى ویلیام کوهن! مردم افغانستان هنوز طعم چند موشکى را که مدتى پیش از سوى کشور شما به نشانه علاقه عمیق به مسلمانان, به افغانستان شلیک شد, فراموش نکرده اند. حمایت هاى شما از گروه مسلمان کش طالبان نیز نشان از همین مهر و علاقه شما به اسلام دارد.
آقاى کوهن! شما در آستانه ماه مبارک رمضان با موشک هاى پیشرفته خود, چه زیبا مردم عراق را به پیشواز این ماه عزیز فرستادید. همان موشک هایى که بیمارستان ها و مراکز غیرنظامى عراق را نشانه گرفت و حاصل آن, کشته و زخمى شدن صدها تن از مسلمانانى بود که هیچ نقشى در اختلاف میان رژیم عراق و آنسکام نداشتند. و همین امر حکایت از میزان علاقه شما به اسلام و مسلمانان مى کند.
آقاى ویلیام کوهن! در دنیا فقط یک کشور وجود دارد که مردمش آن چنان از محبت هاى کشور شما بهره برده است که شاید سال هاى سال طول بکشد تا بتواند تاوان این محبت ها را پس دهد. ایران کشورى است که چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب از محبت هاى عمیق شما بسیار بهره مند بوده است. سیاستمداران شما قبل از انقلاب, با دخالت هاى مستقیم و غیرمستقیم خود در مسائل حکومتى و تنظیم سیاست هاى رژیم پهلوى و بعد از انقلاب هم با کودتاى نوژه, برپایى غائله کردستان و تهییج گروهک ها و بالاخره تحمیل جنگ عراق, عشق و علاقه خود را به ملت ما ابراز نمودند.
آقاى کوهن! مادران شهدا هر هفته در بهشت زهرا به یاد علاقه عمیق شما به مسلمانان و ملت هاى مسلمان, جنگ هشت ساله را در ذهن خود زنده و قبر فرزندشان را با اشک چشم شست وشو مى دهند. جانبازان ما از یاد نبرده اند که پاهاى آن ها را سلاح هایى قطع کرد که غرب به نشانه علاقه و احترام به اسلام به رژیم صدام هدیه کرده بود.
آقاى ویلیام کوهن! مردم ما هر روز با دیدن نام شهدا بر سر در کوچه ها و خیابان ها, الفباى نفرت نسبت به امریکا را مرور مى کنند. و بالاخره آقاى کوهن! نیازى به یادآورى نبود. ما به اندازه کافى از محبت هاى شما به مسلمانان لبریز شده ایم. احتیاجى به اظهار تإسف و ابراز علاقه مجدد به اسلام و مسلمانان نیز نبود. تنها خواسته اى که ما از شما داریم این است که لطفا اینقدر به ما ابراز محبت نکنید. دست از سر مسلمانان بردارید, آن گاه خواهید دید که بزرگ ترین محبت ها را به آنان تقدیم کرده اید.
لطفا این عشق ها و علاقه ها را به آقاى کلینتون ابراز کنید تا او هم به خانم ((مونیکالوینسکى)) صهیونیست تقدیم نماید.یک زن مسلمان ایرانى
پاورقی ها: