مصاحبه اختصاصى با دبیر کل حزب الله لبنان


پاسدار اسلام: با تشکر صمیمانه که این فرصت را به مجله پاسدار اسلام دادید اولین سوال را به این شکل مطرح مى کنیم که در دنیاى امروز مقاومت اسلامى و حزب الله لبنان در رفیع ترین قله جهاد حق علیه پلیدترین جبهه باطل یعنى رژیم صهیونیستى براى تمام مسلمانان و آزادگان جهان شناخته شده است جنابعالى به عنوان دبیر کل حزب الله و رمز مقاومت و اسوه جهاد و ایثار در این جبهه الهى نظرتان را درباره علت اصلى عظمت و شکست ناپذیرى مقاومت اسلامى بیان فرمائید.
ـ سید حسن نصرالله: بسم الله الرحمن الرحیم در حقیقت مسإله اصلى مقاومت اسلامى مسإله ایمان است یعنى ایمان این مجاهدین به اسلام و قرآن و ایمان به خدا و آخرت و تعهدشان نسبت به اسلام ناب محمدى(ص) و به خط حضرت امام قدس سره الشریف.
این ایمان و این تعهد و این تدینشان موجب شد یک حرکتى آنجا به وجود بیاید همراه با شجاعت, استقامت, روحیه استشهادى و فداکارى و خلاصه مجاهدین مقاومت اسلامى در صحنه لبنان, خودشان را این طور مى بینند که در صحراى کربلا زیر پرچم حضرت امام حسین(ع) مبارزه مى کنند, این علت اصلى قدرت و پایدارى و شکست ناپذیرى مقاومت اسلامى است. دشمن از هر طریقى و از هر راهى مى خواهد بر این مقاومت غلبه کند که تا حالا موفق نشده است. مثلا شد از طریق ترسانیدن و ایجاد رعب و وحشت در دل هاى اینها. ولى این مجاهدین از دشمن نمى ترسند. آخرین چیزى که در دست دشمن است و مى خواهد از آن استفاده کند مى خواهد اینها را بکشد و وقتى انسانهایى عاشق شهادت و مرگ باشند, دیگر راهى براى ترساندنشان نیست یا مثلا همین طور اسرائیلى ها با جنبش هاى قدیمى منطقه تجربه کرده اند, از طریق امور دنیوى, پول, زن, جاه, به دلها و روحیات این مجاهدین اینها راه نفوذ ندارند, بالاخره ایمان این مجاهدین همان طورى که عرض کردم تا حدى قوى است که دشمنان نمى توانند نفوذ کنند و نمى توانند اینها را شکست بدهند و مقاومت الحمدلله تا حالا نوزده سال با نشاط و با روحیه عالى, با استعداد جنگیده و دارد ادامه مى دهد و من مى دانم مجاهدین و جوانان عزیز لبنانى تا دهها سال دیگر مى توانند این راه را ادامه بدهند ان شإ الله.

پاسدار اسلام: با توجه به تإکید امام راحل(س) مبنى بر ضرورت محو و نابودى رژیم غاصب اسرائیل آینده این رژیم را چگونه ارزیابى مى کنید؟
ـ سید حسن نصرالله:ما آینده را اینجورى مى بینیم که اسرائیل ان شإالله قطعا از بین خواهد رفت. اسرائیل یک غده سرطانى است, یک جرثومه فساد است, همان تعبیرات حضرت امام و یک وجود غیر طبیعى در منطقه است و نمى تواند در این منطقه ادامه وجود داشته باشد. حالا که دولت هاى منطقه سازش کارند و راه مبارزه را انتخاب نکرده اند ما در این جریانات انقلابى و نهضت هاى مردمى که روز به روز دارد بزرگ تر مى شود. امیدمان بیشتر به ملت ها است. زمینه مبارزه و جهاد بر علیه این دشمن غاصب روز به روز دارد تقویت مى شود و ما فکر مى کنیم دیر یا زود این وجود خبیث اسرائیل در معرض نابودى است و ما به این آینده یقین داریم. مسإله فقط مسإله وقت است. منطقه به این سمت دارد پیش مى رود و اسرائیل نمى تواند تا آخر وجود خودش را بر ملت هاى منطقه تحمیل کند.

پاسدار اسلام: در روزهاى اخیر شاهد سفر وزیر خارجه امریکا به اسرائیل بودیم و اختصاص اعتبار بیست میلیارد دلارى در رابطه با اسرائیل با توجه به این موضوع تحلیل حضرتعالى چیست؟
ـ سید حسن نصرالله: امریکا همیشه این موضع را داشته یعنى همیشه اعلام کرده. ما از اسرائیل حمایت مى کنیم اسرائیل را در زمینه هاى مختلف نظامى, سیاسى, اقتصادى تقویت مى کنیم و همیشه باید اسرائیل دست بالا را در منطقه داشته باشد همیشه باید برترین وضعیت را داشته باشد. و این ادامه همان سیاست هاست. اصلا امریکا در منطقه خاورمیانه سیاست امریکایى خاص ندارد امریکا در جهت سیاست صهیونیستى در منطقه خاورمیانه است و اینها سرسخت از اسرائیل دفاع مى کنند. اسرائیل را تقویت مى کنند به هر قیمتى و هر امکاناتى که بتوانند.

پاسدار اسلام: جدیدترین تحولات و وضعیت موجود جبهه جنوب را براى امت پاسدار اسلام بیان فرمائید؟
ـ سید حسن نصرالله: الحمدلله در این چند سال اخیر عملیات هاى موفقى بود از طرف مقاومت اسلامى و ضربات محکم و بزرگى زده شد به دشمن صهیونیستى من ادعا و ثابت مى کنم که ابهت و هیبت و وضعیت روحى ارتش اسرائیل از اعتبار ساقط شده, نه فقط ارتش حتى دستگاههاى اطلاعاتى اسرائیل که همیشه در دنیا به عنوان یک دستگاه درجه یک و خیلى پیشرفته قوى معرفى شده در جنوب لبنان از اعتبار ساقط شد این خیلى مهم بود به اضافه تعداد تلفات و زخمى ها و مشکلاتى که براى اینها به وجود آمد, فشارهاى داخلى از طرف خانواده هاى سربازان و افسران ارتش که نمى خواهند فرزندانشان در لبنان کشته بشوند. خلاصه اسرائیلى ها به این مرحله رسیدند که بهترین نیروهایشان یعنى نخبه نخبگان ارتش اسرائیل و بهترین فرماندهان نظامى شان را به میدان جنوب لبنان بیاورند. فرماندهى اخیر که بعد از چند سال آمد و حالا در منطقه است و تخصصش جنگ چریکى و ضد چریکى نفر اول در اسرائیل در این زمینه است از هر امکانات تکنولوژى و نظامى استفاده کردند براى شکست دادن مقاومت اسلامى موفق نشدند. هر روز تلفات هم مى دهند. ناگزیر شدند به فکر رفتن از لبنان بیفتند و من اعتقاد دارم که اینها جدى هستند و مى خواهند از معضل خلاص بشوند ولى مى دانید این اسرائیلى ها عادت کرده اند قبل از این که عقب بروند چیزى را به دست بیاورند و به خاطر این یک طرحى ارائه دادند و مى گویند ما حاضریم عقب نشینى کنیم به شرط این که دولت لبنان تضمین امنیتى به ما بدهد وقتى که مى گویند تضمین امنیتى یعنى چه یعنى 1ـ خلع سلاح حزب الله; 2ـ منحل شدن تشکیلات نظامى حزب الله ; 3ـ این که ارتش لبنان بیاید در منطقه براى حراست از مرز; 4ـ مزدوران اسرائیلى مشمول عفو عام باشند.
لذا این را هیچ کس در لبنان نمى تواند بپذیرد و مقاومت و سلاح مقاومت همیشه باید باشد معلوم نیست که چه روزى دوباره اسرائیل به لبنان حمله کند. خلاصه این شروطى که اسرائیل مطرح مى کند در لبنان رد شده و هیچ کس قبول نمى کند, نه دولت نه مجلس نه مردم نه گروهها و جریان هاى سیاسى و بالاخره ما اعتقاد داریم که این طرح با شکست روبرو خواهد شد. و آن طرحى که در لبنان مقبولیت دارد این است که اسرائیل باید بى قید و شرط از سرزمین اشغالى لبنان عقب نشینى کند و غیر از این قابل قبول نیست.

پاسدار اسلام: آینده فرهنگ انسان ستیز غرب و حاکمیت استکبارى امریکاى جهانخوار را چگونه مى بینید؟
ـ سید حسن نصرالله: کلا این فرهنگ و این حرکت استکبار غرب به نظر ما هم طبق وعده قرآنى به بن بست خواهد رسید و ما اعتقاد داریم از لحظه اى که انقلاب اسلامى به رهبرى حضرت امام پیروز شد و حالا الحمدلله به رهبرى حضرت آیت الله العظمى خامنه اى(مدظله) ادامه دارد یک عصر جدیدى شروع شد یک مرحله جدیدى در جهان شروع شد و آن مرحله برگشت به دین و غیب و خدا و اعتقادات دینى و الهى است حتى در داخل کشور امریکا و کشورهاى اروپایى شاهد این واقعیت هستیم, قطعا اعتقادمان این است که همان طورى که شوروى از هم پاشیده شد, همه عوامل از هم پاشیدن امریکا هم وجود دارد. مسإله, مسإله زمان است که چقدر زمان مى برد و ما ان شإالله روز به روز داریم نزدیک مى شویم به آن وعده الهى در این زمینه ان شإالله.

پاسدار اسلام: حضرتعالى به عنوان یک پدر شهید و رهبرى از زمره رهبران اسلام راستین که خود عزیزترین عزیزان خود را در صف اول ایثار در راه خدا قرار دادند احساستان را در مورد شهادت فرزند گرانقدرتان هادى عزیز و پیامتان را به خانواده گرامى شهیدان بیان بفرمائید؟
ـ سید حسن نصرالله: من احساسم خیلى عادى است, اعتقاد دارم آن چیزى که اتفاق افتاد خیلى عادى و طبیعى بود و اگر غیر از این مى شد غیر طبیعى بود وقتى که ما جوانان لبنانى و ملت لبنان را دعوت مى کنیم بروید مقاومت کنید دفاع کنید از اسلام از امت از ملت از آزادى و از کرامت نباید فقط حرف بزنیم باید خودمان هم در صحنه جهاد باشیم فرزندانمان هم باید در این صحنه باشند و باید بروند خط مقدم جبهه و فقط حرف زدن کافى نیست. مخصوصا آن کسانى که موقعیت و مسوولیت دارند یعنى نقش رهبرى و فرماندهى ادا مى کنند بیشتر از دیگران باید خودشان هم در این صحنه باشند. تحقق چنین امرى در مردم تإثیر مثبت و قوى مى گذارد و هم براى خودشان سازنده است باید سختى جهاد و مقاومت را بچشند و لمس کنند وقتى که یک عده مى روند جبهه شهید و زخمى مى شوند, یکى پدر و یکى فرزند از دست مى دهد, هرچه براى من توضیح بدهند نمى فهمم, تا آن لحظه که فرزندم را از دست مى دهم مى دانم این مادرهاى شهدا, پدرهاى شهدا چه وضعیتى دارند. خلاصه نسبت به شهادت فرزندم هادى من از این جهت که هم وظیفه را ادا مى کنم هم یعنى مواسات دیگران را کردم مثل همه پدران شهدا, مادر هادى هم مثل همه مادران شهدا, چیزى براى اسلام تقدیم کردیم کافى نیست بر عکس تا آن لحظه که من و همسر و فرزندانم و همه و همه مثل امام حسین(ع) که هر چیز را که داشت داد به اسلام, اگر مابه آن مرحله نرسیم ما مقصر هستیم یعنى در اول راه هستیم و خیلى جلو تا حالا نرفته بودیم این از یک جهت الحمدلله شهادت ایشان یک عاقبت خیرى بود که از این دنیا رفت و شهید شد به دست قاتلین انبیا و دشمن خدا و انبیإ و مومنین. این براى خودش یک عاقبت خیرى بود جاى شکر خدا هم هست براى مقاومت, براى ملت ما, براى روحانیت براى شیعه یک مایه عزت و عظمت بود.
اما در رابطه با پدران و مادران شهدا پیامم این است که ما نباید هیچ لحظه احساس حسرت و ندامت کنیم که فرزندانمان را از دست داده ایم در حقیقت کسى که فرزندش شهید شود این از دست دادن نیست بلکه به دست آوردن است. هم در دنیا مایه عظمت و عزت است هم در آخرت این شهیدان شفیعان ما هستند و این نعمت الهى است ما باید شهادت فرزندانمان را به این شکل تلقى کنیم که این یک نعمت الهى است خدا به ما نگاه کرد از خانواده ما یکى از فرزندان ما را انتخاب کرد, این یک توفیق الهى است یعنى این که خدا به ما کرامت داد عزت داد, شرف داد و خلاصه من اعتقاد دارم که مادران و پدران شهدا به علاقه و ارتباطى با رسول الله و اهل بیتش(ص) مخصوصا با حضرت زهرا و امام حسین و حضرت زینب دست مى یابند که جز با شهید دادن امکان ندارد و من مى گویم اگر هیچ یک از آثار دنیوى و آثار اخروى را در نظر نگیریم فقط این مقدارش که ما همان طورى که حضرت زهرا, امیرمومنین فرزندانشان شهید شدند به خاطر اسلام, فرزندان ما هم شهید شدند در همان راه, این بس است براى ما و جاى افتخار ابدى است.

پاسدار اسلام: جایگاه مقام معظم ولایت در مردم مبارز و حزب الله لبنان و مبناى آن را بیان بفرمائید.
ـ سید حسن نصرالله: معلوم است که حزب الله و مومنان لبنان به حضرت امام اعتقاد وافرى داشتند و تعداد زیادى از آنها مقلد امام بودند و به امام عشق مى ورزیدند. خلاصه یک ارتباط قلبى و عقلى و جانى داشتند به حضرت امام به انقلاب اسلامى هم اعتقاد محکمى داشتند به فکر و خط و اندیشه امام و وصایاى حضرت امام که مهمترین و اصلى ترین آن اعتقاد به ولایت فقیه و ولایت مطلقه فقیه و اطاعت از ولى فقیه است. حضرت امام در وصیت نامه الهى و سیاسى شان از همه ملت ایران و همه مسلمین دعوت کرد به اطاعت از ولى فقیه منتخب خبرگان مردم مقام معظم رهبرى بعد از رحلت حضرت امام درست است در شکل ظاهرى قضیه از طرف مجلس خبرگان رهبرى انتخاب شدند ولى به اعتقاد بنده و همه برادران و خواهران ما در لبنان این شکل ظاهرى قضیه است و الا انتخاب حضرت آیت الله العظمى خامنه اى براى رهبرى و ولایت یک امر الهى بود, خدا ایشان را انتخاب کرد. مجلس خبرگان یک وسیله بود و یک شکل قانونى پیدا کرد و از آن لحظه که این انتخاب اعلام شد, اصلا در همه دل هاى مومنین و مومنات و شیعیان لبنان نشست و موجب اطمینان و آرامش شد و آن نگرانى و تلخى که از رحلت امام به وجود آمد تسکین شد یعنى مومنین در لبنان هم به خاطر اعتقاد و ایمان به ولایت مطلقه فقیه که حضرت امام فرمودند و مقام معظم رهبرى که در این جایگاه هستند و هم به شخص ایشان عشق و محبت و ایمان و اعتقاد دارند و آقا فقط نقش رهبرى براى جمهورى اسلامى و ملت ایران ادا نمى کنند بلکه براى کل مسلمین و مخصوصا شیعیان دنیا.
من از نزدیک شاهدم مى دانم که شیعیان لبنان خیلى در این وادى, ارتباطشان به ولایت عمیق است و رهبرى ایشان و نقش این جایگاه عظیم یعنى مقام عظماى ولایت در امر مقاومت و پایدارى و ادامه این جهاد نقش خیلى عظیمى است و من صراحتا مى توانم ادعا کنم نقش اصلى در این حرکت نقش مقام معظم رهبرى است.

پاسدار اسلام: در چند ماه گذشته از سوى حزب الله راهى براى مشارکت سایر مذاهب و طوائف در جهاد علیه اسرائیل گشوده شد دلیل و زمینه ها و نتایج آن چه بود؟
ـ سید حسن نصرالله: حزب الله همیشه دعوت مى کرد همه لبنانى ها را براى شرکت در امر مقاومت, در اوایل امر و قضیه خیلى هم قبول نداشتند با گذشت زمان و پیروزىهایى که همه آن را دیدند و دیدند که مى شود پیروز شد مى شود اسرائیل را شکست داد مقاومت به عنوان یک واقعیتى در صحنه لبنان ظاهر و تثبیت شد, یک عده آمدند گفتند حزب الله فقط از افراد شیعه استفاده مى کند و این انحصار طلبى است, ما گفتیم حاضریم از همه طوایف و از همه جریانات سیاسى که مى خواهند در امر مقاومت شرکت کنند استفاده کنیم. آمدیم یک تشکیلات خاصى درست کردیم به اسم گردان هاى مقاومت لبنانى براى مقابله با اشغال گران اسرائیلى و هدف این طرح و تشکیلات این بود که یک زمینه اى براى مشارکت سایرین فراهم کنیم. و الحمدلله تا حالا هدف این طرح محقق شده و دیگر کسى در لبنان نمى تواند بگوید شما انحصار طلب هستید. عده زیادى از طوایف مختلف سنى, درزى و مسیحى آمدند و خیلى بالاتر از آن تعدادى که ما توقع اش را داشتیم و حالا متشکل شدند دارند آموزش مى بینند یک عده هم آموزش دیده اند و الحمد لله در عملیات دارند شرکت مى کنند و شروع کردند. پارسال که ما پیروزىهاى زیادى در جنوب لبنان به دست آوردیم, مخصوصا بعد از شهادت فرزندم هادى تعداد زیادى از جوانان مسلمان و مسیحى که آمدند به من تبریک بگویند در آن ملاقات ها همه اصرار داشتند که ما مى خواهیم شرکت کنیم ما از این جوى که به وجود آمد بعد از شهادت ایشان استفاده کردیم و این طرح را اعلام کردیم و روشن شد که اعتماد اینها به حزب الله و رهبرى حزب الله خیلى زیاد است که حاضرند تحت فرماندهى حزب الله مبارزه کنند و بر علیه اسرائیل بجنگند. الحمدلله این طرح تا حالا موفق بوده و ادامه دارد و جاى خودش را پیدا کرده در صحنه لبنان. ما اعتقاد داریم که روز به روز موفقیت بیشترى در این زمینه پیدا خواهیم کرد.
این یکى از برکات خون شهید هادى است!

پاسدار اسلام: همان طورى که مطلع هستید هم اکنون هزاران هزار مسلمان انقلابى در سراسر جهان عاشق جنگ علیه اسرائیل هستند و تنها جبهه جنگ علیه اسرائیل نیز تحت لواى مقاومت اسلامى مفتوح است آیا امکان گشودن راه براى این خیل عظیم در این میدان جهاد وجود دارد؟
ـ سید حسن نصرالله: مشکل اصلى ما این است که جبهه لبنان به مرز لبنان با اسرائیل محدود است یعنى از نظر وسعت و عرض منطقه جغرافیایى یعنى کل منطقه اشغالى که در لبنان است حد اکثرش یک هزار کیلومتر مربع مى باشد و این خیلى چیز کمى است و تا حالا جبهه جنوب لبنان اگر بخواهد فقط از جوانان لبنانى نه همه جوانان لبنانى فقط از افراد بسیج حزب الله بخواهد همه را به کار بگیرد امکان ندارد مکانش کم است به خاطر این که جبهه تنگ است و خیلى وسعت نیست حتى براى جوانان خود ما که مى خواهند بروند در عملیات شرکت کنند باید ثبت نام کنند حتى چند ماه و چند سال باید صبر کنند که نوبت به آنها برسد به خاطر همین فعلا امکان ندارد غیر از لبنانى ها مخصوصا از خارج از لبنان بیایند و شرکت کنند مشکلاتى دارد ولى ما به امید آن روزى هستیم که یک قیام بزرگى در منطقه به وجود بیاید در همه مرزهاى فلسطین اشغالى و یک جنگ نهایى باشد آن وقت جدا همه مسلمانان در این امر عظیم شرکت کنند, ان شإالله.

پاسدار اسلام: وضعیت انتفاضه و آینده آن را چگونه ارزیابى مى کنید؟
ـ سید حسن نصرالله: روابط انتفاضه متإسفانه بعد از سازش کارى یاسر عرفات و توافق نامه اسلو و آمدن عرفات به غزه یعنى داخل سرزمین هاى اشغالى عرفات و دستگاه هاى امنیتى اسرائیل ضربات محکمى به پیکره حماس و جهاد اسلامى زدند. شما مى دانید که این دو جنبش جهاد اسلامى عمده انتفاضه بودند و هستند و اسلامگراها را محاصره کردند فشار آوردند به آنها یک عده را زندانى کردند هم در زندان عرفات و هم زندان اسرائیل یک عده را شهید کردند. وضع سختى در داخل دارند و فعلا فعالیت انتفاضه خیلى کاهش پیدا کرده ولى ما در رابطه با آینده نزدیک خیلى امیدواریم زمینه خیلى فراوان است داخل ملت فلسطین فشار روى ملت زیاد است طاقت تحمل دیگر ندارند راهى را که یاسر عرفات انتخاب کرد به بن بست رسیده. دروغ هاى او براى مردم دارد روشن مى شود که دروغ محض است, وهم است واقعیت ندارد و من فکر مى کنم روز به روز ملت فلسطین در داخل سرزمین اشغالى در این اعتقاد راسخ تر مى شوند که تنها راه براى به دست آوردن حقوق و آزادسازى سرزمینشان همان راه انتفاضه و جهاد و مبارزه است و مطمئنیم که دوباره این انتفاضه مردمى و جهادى اوج خواهد گرفت هرچند فعلا وضعیت بسیار سختى داخل سرزمین هاى فلسطین حاکم است و آن کسى که توانست ضربه سختى به سرزمین فلسطین وارد کند خود یاسر عرفات و سازمان آزادىبخش فلسطین بود.

پاسدار اسلام: حضرتعالى پیامتان را به ملت هاى اسلامى و آزادگان جهان به خصوص ملت بزرگ و انقلابى ایران بیان بفرمائید.
ـ سید حسن نصرالله: اکنون ملت هاى اسلامى دنیا دارند احساس مى کنند و از نزدیک لمس مى کنند و ملت عظیم ایران تجربه کرده اند این را, من چیز جدیدى مطرح نمى کنم. فقط چند نکته مورد تإکید است:
1ـ ما در مقابل استکبار امریکا و صهیونیستى, جز جهاد راهى نداریم. مذاکره, صلح, سازش, سازش با اینها جز ذلت و شکست خوردن دنبال ندارد. و این راه را نباید رها کنیم و آن ملت ها که تا به حال این راه را انتخاب نکرده اند باید خیلى زود انتخاب کنند و این راه را بروند و ما هم تجربه کرده ایم مى خواهم بگویم که جهاد همه ما را عزیز مى کند, اگر به خدا توکل کنیم ما خیلى قوى هستیم. حضرت امام مى فرماید: ((امریکا هیچ غلطى نمى تواند بکند)) یک عده اى شاید بگویند این جمهورى اسلامى ایران است, ایستاد و امریکا نتوانست غلطى بکند من مى گویم آن چیزى که در لبنان اتفاق افتاد خیلى براى عمق آن سخن امام مى شود استدلال کرد بالاخره ایران یک جمهورى اسلامى بزرگى است, جمعیت سى میلیونى بود حالا 60 میلیونى شده, نیروهاى مسلح عظیمى دارد, امکانات فراوانى دارد, ولى در لبنان مجاهدین مسلمان لبنانى توانستند با یک عملیات استشهادى نیروهاى دریایى امریکا را از لبنان اخراج کنند با یک وضع ذلت بار و امریکا نتوانست هیچ غلطى بکند و نمى تواند بکند. یک گروهى به یک اندازه کوچکى در مقابل اسرائیل ایستاد به اسم حزب الله یعنى اسرائیل که در 50 سال ملت هاى مسلمان عرب را ذلیل کرد یک گروهى به اسم حزب الله آمد و این اسرائیل را ذلیل کرد به علت چى؟ به علت جهادى بودن این گروه, این گروه خط راه جهاد را انتخاب کرد, این یک مسإله.
مسإله دوم که به نظر من حتى شرط مسإله اول است یعنى مسإله اول هم بدون مسإله دوم موفق نخواهد شد, مسإله ولایت و رهبرى است, ما دیدیم ملت فلسطین 50 سال مبارزه کرد, صدها هزار نفر شهید و زخمى دادند چند میلیون آواره شدند از کشورشان اخراج شدند در همه دنیا مبارزه کردند کارهاى نظامى و جهادى که فلسطینى ها انجام دادند خیلى بزرگ بود, آن چیزى که ما به نام حزب الله تا حالا انجام دادیم چیز کوچکى است در مقابل آن چه آنها در طى 50 سال انجام دادند ولى آخرش به کجا رسید, به خاطر این که رهبرى آن شخصى مثل یاسر عرفات به ذلت کشید و این وضع اسف بار که فعلا فلسطینى ها دارند.
مسإله رهبرى مسإله خیلى مهمى است براى امت اسلامى و ملت مسلمان اگر به آن چه که خدا براى ما انتخاب کرده و فرمان داده, تمسک بجوییم قطعا آینده ما آینده خیلى بدى خواهد بود, عزت را از دست مى دهیم, وحدت را از دست مى دهیم, خدا به ما نگاه نخواهد کرد, ما را کمک نخواهد کرد و خدا آن وقتى به ما کمک خواهد کرد که به آیه ((إطیعوا الله و إطیعوا الرسول و اولى الامر منکم)) عمل کنیم. وقتى از خدا اطاعت کنیم و از رسول و اولیاى امر اطاعت کنیم, آن وقت خدا به ما نگاه خواهد کرد, قوت مى دهد, توان مى دهد, پیروزى مى دهد; مخصوصا در شرایطى که ما مى بینیم جهان استکبار اصرار دارند بر همه تحمیل کنند که موجودیت اسرائیل, به طور قاطع رسمیت پیدا کند و دنبال این هستند که تمام ملت ها و دولت هاى مسلمان و عربى را در مقابل این واقعیت تسلیم کنند, این خیلى خطرناک است و ما باید با آن مقابله کنیم, با استکبار امریکا, با صهیونیست ها, و به نظر بنده هرگونه مقابله, مبارزه و مقاومت و جهاد بدون ولایت و امامت و اطاعت از رهبرى میسر نخواهد شد.
پیامم و صحبتم به همه مخصوصا به آن کسانى که تجربه کرده اند این را که از تجربیاتشان استفاده کنند و ان شإالله همه مان مطیع ولایت و امامت باشیم و تحت پرچم مقام معظم رهبرى بتوانیم ادامه بدهیم, زمینه را هم فراهم کنیم براى ظهور حضرت حجه ابن الحسن ارواحنا و روحى له الفدإ که ان شإ الله ایشان و ما هم دعا مى کنیم که از سربازان وفادار ایشان باشیم و بتوانیم همه ظلم و فساد را که در زمین است نابود کنیم و حکومت عدل الهى تشکیل بدهیم. ان شإ الله.

پاورقی ها: