بسیج در کلام شهیدان((برادران بسیجى و انجمن اسلامى, سعى کنید خدا را همیشه و همه جا ناظر و حاضر به اعمالتان بدانید تا سعادتمند شوید. سعى کنید با مد نظر قرار دادن قوانین و اسلام و شرع و با اطاعت از اوامر امام عزیزمان, این قلب تپنده امت حزب الله بتوانید مروج و مبلغ خوبى براى اسلام عزیز در منطقه باشید. ان شإالله))
پاسدار شهید غلامحسین طالبى رحمت آبادى از : شهررى

((برادران بسیجى که به حق پشتوانه انقلاب و وارثان حقیقى خون شهدا مى باشید, باید همگى و در همه حال به فکر تزکیه نفس خود باشیم و خودمان را بسازیم و این نکته را باید توجه داشته باشید که این لباس جانبازى که پوشیده اند, لباس سربازان امام زمان(عج) است و متوجه اهمیت و مسوولیت خطیرى که بر دوش شما است باشید. قدر خودتان و قدر یکدیگر را بدانید.))
پاسدار شهید محمد رضا رمضانى از: تهران

((جبهه صحنه عاشق را و کربلا است, بسیجیان مىآیند و در خون خود مى غلتند و صحنه جنگ را رنگین مى کنند ولى راضیند به رضاى او, چرا که حسین(ع) آن طور به اینان آموخت. در این جهان هر چیزى بهترین دارد و مرگ نیز بهترین دارد. بهترین نوع مرگ شهادت در راه خداست.))
دانش آموز شهید حسین ابراهیم از: تهران

((و اما برادران بسیجى که بدون هیچ چشم داشتى شبانه روز در تلاشید, مبادا لحظه اى ناامیدى و یإس شما را در برگیرد چرا که:
در بیابان گر به شوق کعبه خواهى زد قدم سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور
دانشجوى شهید جمشید میرزایى از: میانه

((اى بسیجیان, شما محبوب ولى الله هستید, شما یاران روح الله هستید. شما کوبنده عدوالله هستید, شما حقیقت جندالله هستید, شما تجلى حزب الله هستید, شما خاصه اولیإ الله هستید, و شما ایستادگان در راه خدایید. برپادارندگان عدالتید و همان هایى که خداوند اراده کرده انتقامش را از ستمکاران با دستانتان بگیرد.))
پاسدار شهید روح الله شاپور صفرى از: تهران

((غیور مردان بسیج و شیعیان ایران, یک لحظه به جز اسلام و قرآن فکر نکیند و امام را تنها نگذارید بدانید اگر امام تنها بماند و قلبش بشکند تمام شما جوانان مسوولید. عزیزان, پاسدار ولایت فقیه باشید تا اسلام احیإ شود تا بهتر ابرقدرتها را سرکوب کنید.))
دانش آموز شهید ذبیح الله مرادى از: همدان

((خطاب به برادران بسیجى, برادران عزیز شما در حال حاضر دشمنان زیادى دارید و همه دشمنان سعى در کوبیدن شما دارند. شما را به خدا کارى نکنید که بسیج بدنام شود. اخلاق اسلامى را رعایت کنید و براى رضاى خدا اسلحه به دست گیرید و مخاصمات را کنار بگذارید و دست در دست هم کارى کنید که این گروه به نهایت رشد خود برسد و ان شإالله بتوانید رضاى خداوند را تحصیل کنید.))
دانش آموز شهید مهدى محقق امین از : قم

((اى برادران بسیج, که در راه تداوم انقلاب اسلامى از جان و مال گذشته اید, استغفار و دعا را از یاد نبرید که بهترین درمان ها براى تسکین دردهاست و همیشه به یاد خدا باشید و در راه خدا قدم بردارید و مواظب باشید هرگز دشمنان دین بین شما تفرقه نیندازند.))
پاسدار شهید ناصر تاجیک فر از: مشهد
پاورقی ها: