نامه هاى رسیده


تهران, برادر رهجو
احساس مسوولیت شما در برابر تهاجم فرهنگى بیگانگان ستودنى است, همان طور که مستحضرید ازدواج موقت یکى از راههاى سالم سازى جامعه دینى از آلودگى است و نه تمام آن, با این وجود متإسفانه تاکنون این سنت اسلامى تقریبا مورد اقبال قرار نگرفته و عمده آن ناشى از عدم تلقى درست از فلسفه ازدواج موقت است و این که ازدواج موقت با شرایطش, امرى است مشروع و پیراسته از مفاسد روابط نامشروع و صرف نظر از مسإله نفقه, فرقش با ازدواج دائم در مدت دار بودن آن است و البته با ثبت در دفاتر رسمى از پیامدهاى منفى احتمالى نیز جلوگیرى مى شود.

چهارمحال بختیارى, برادر آبسالان
نامه شما درباره انتقاد از برخى برنامه هاى صدا و سیما, از جهت عدم رعایت شوون اسلامى در برنامه کودک و مسإله موسیقى غنایى دریافت شد. مناسبترین راه حل آن است که مخالفان این برنامه ها ـ با ذکر دلایل مخالفت ـ دیدگاههاى خود را براى برنامه سازان صدا و سیما ارسال کنند تا در هنگام برنامه ریزى این دیدگاه نیز مورد توجه قرار گیرد.
اما درباره این که آیا رهبرى مانع مرجعیت است باید گفت هرگز چنین نیست زیرا حضرت امام خمینى(ره) هم رهبر و هم مرجع اکثریت شیعیان جهان بودند و اکنون نیز افراد زیادى از مقام معظم رهبرى تقلید مى کنند و منع مرجعى از این که از او تقلید کنند, مشکلى ایجاد نمى کند چون ملاک, صلاحیت او براى مرجعیت است وقتى از طریق صحیح احراز شود, تقلید بلااشکال است و اگر اعلم باشد, تقلید از او واجب است.

خوى, برادر ولى چایلو
با تشکر از ارسال کارت پستال, درباره شهر مذهبى قم, کتابهاى متعددى نوشته شده, شما مى توانید با تهیه آنها از تاریخ این شهر, مطلع گردید.

اصفهان, مزرعه نو, برادر داوود شفیعى
با تشکر از ارسال مقاله و شعر به مناسبت تولد امام رضا(ع) و ایام حج.

گرمسار, داوود شهروى
جدول پیشنهادى شما دریافت شد, با تشکر لطفا هنگام ارسال مطالب, حتما نسخه اصلى فرستاده شود و از بررسى نوشته هاى غیر اصلى, معذوریم.

اصفهان, خواهر ریحانه صادقى
مى توانید به آدرس تهران, خیابان پاستور, با دفتر مقام معظم رهبرى مکاتبه کنید.

ایلام غرب, خواهر ر.ک
درباره موضوع نامه ارسالى, لطفا با مسوولان ذىربط تماس بگیرید.

تهران, خواهر زهرا رضوانى
همان طور که اشاره کرده اید تنها راه نجات انسان و هدایت او در گرو عشق به خدا و باورهاى دینى است.

مشهد مقدس, گلشهر, برادر توسلى
از تذکر شما درباره مقاله مولود کعبه متشکریم ولى متإسفانه به علت گذشت چندین شماره, چاپ چند سطر ساقط شده, موردى ندارد.

اصفهان, برادر سیامک آقازینى
مقاله کنترل افزایش جمعیت... قبلا در روزنامه کیهان به چاپ رسیده و مقالاتى براى چاپ بررسى مى شوند که اولا: نسخه اصلى باشد و ثانیا: در جاى دیگرى به چاپ نرسیده باشد.

مازندران, نکإ برادر یحیى یحیى پور
از اظهارات دلسوزانه شما نسبت به انقلاب اسلامى و مسوولان سپاسگزاریم. انقلاب تاکنون با فداکارى و مسوولیت دلسوزان تداوم یافته و ان شإالله خواهد یافت.

کتابهاى رسیده
با تشکر از مرکز انتشارات دفتر تبلیغات اسلامى حوزه علمیه قم براى ارسال دو نسخه از کتابهاى منتشر شده سال 1374, به مشخصات اجمالى کتابهاى چاپ اول اشاره مى شود.
((المعجم المفهرس لالفاظ احادیث بحارالانوار)), ج7, تدوین و تهیه مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامى, در 791 ص.
((سیماى کارگزاران على بن ابى طالب امیرالمومنین(ع))), ج2, على اکبر ذاکرى, در 640ص.
((سیستمهاى حقوقى کشورهاى اسلامى)), تدوین و ترجمه مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامى, در 412 ص.
و کتابهاى ((عصر زندگى)) چاپ دوم, ((کلمه علیا در توقیفیت اسما)), چاپ دوم, ((هنر در قلمرو مکتب)), چاپ دوم, ((فروغ ابدیت)), چاپ دهم, ((جلوه هاى حکمت)), چاپ دوم, ((تجلى امامت)), چاپ سوم.
پاورقی ها: